bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Tłumy Limanowian bawiły się podczas pierwszego dnia Dni Limanowej 2017!


W sobotnie popołudnie (29.07), plac przed Limanowskim Domem Kultury wypełnił się limanowską publicznością, która bawiła się przy folkowych dźwiękach takich zespołów jak "Turnioki" i "Baciary".

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 17:00 występem dziecięcych zespołów regionalnych z Bukowiny Tatrzańskiej i Meksyku. Barwne stroje i tańce spodobały się nie tylko miłośnikom folkloru, ale również małym dzieciom, dla których było to ciekawe spotkanie z inną kulturą. 

Finał VIII Limanowskiego Talent Show przysporzył niemniejszych emocji, a poziom okazał się na tyle wysoki, że jury konkursu z wielkim trudem podjęło ostateczną decyzję. Nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Limanowa trafiły w ręce: GND Spartans Workout (3 miejsce), Bartłomieja Chustka (2 miejsce) i Wojciecha Gajewskiego (1 miejsce).

"Folk pod gwiazdami", poniewaz pod takim tytułem rozgrywały się wydarzenia sobotniego wieczoru, rozpoczął występ zespołu "Turnioki". Folkowo-rockowa grupa porwała do tańca i swoją energią rozgrzała publiczność zgromadzoną pod sceną. 

Podczas pierwszego dnia Dni Limanowej nie mogło równiez zabraknąć życzeń, jakie popłynęły w kierunku mieszkańców miasta i całej ziemi limanowskiej ze strony Burmistrza Miasta Limanowa, Przewodniczącej Rady Miasta oraz zaproszony gości, z przedstawicielami polskiego sejmu, zagranicznych delegacji, Starostą Powiatu Limanowskiego i przedstawicieliami Gminy Limanowa na czele.

Punkt kulminacyjny nastąpił kiedy na scenie pojawił się wszystkim znany zespół góralski "Baciary". Nie zabrakło wspólnych tańców, śpiewania i góralskich okrzyków. A zaraz po zejściu zespołu ze sceny, DJ-e z Grupy Soundlight rozgrzewali publiczność przy dźwiękach muzyki biesiadnej i dyskotekowej. 
 
Dzięki uprzejmości portalu limanowa.in

Kilka tysięcy Limanowian, którzy zgromadzili się w sobotnie popołudnie i wieczór na placu przed LDK, bawiło się nie tylko pod sceną, ale również wzdłuż całej ul. B. Czecha, gdzie czekały na nich liczne atrakcje: od gastronomii, przez stoiska z zabawkami, grami, Strefę Malucha, stoiska GOPR-u, Kluby Łuczniczego "Błękit" aż po wesołe miasteczko.

A już dzisiaj, o godz. 16:00 zapraszamy na ciąg dalszy Dni Limanowej 2017! Przed nami teatrzyk dla dzieci, koncert Orkiestry Dętej "Echo Podhala", koncert Jahbestin i Sorry Boys, oraz gwiazdy wieczoru - zespołu Varius Manx & Kasi Stankiewicz.


Organizatorami Dni Limanowej 2017 są Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury.


Partnerami medialnymi wydarzenia są: Radio RDN Nowy Sącz, portal Limanowa.in, Gazeta Krakowska, TV28.


Sponsorami Dni Limanowej 2017 są: Gold Drop Sp. z o.o., MIKA Centrum Zaopatrzenia Przemysłu, Emiter Sp. J., PPHU Uchacz Sp.J., SPAR


Szczegóły i program Dni Limanowej 2017 na plakacie oraz stronach: www.ldk.limanowa.pl, www.fb.com/LimanowskiDomKultury.


ZAPRASZAMY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy