bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

To był weekend pełen Gwiazd - za nami Dni Limanowej 2019!


W dniu wczorajszym zakończyły się Dni Limanowej 2019. Za nami dwa dni wypełnione dobrą zabawą, muzyką, spotkaniami, uśmiechami i niezapomnianymi wrażeniami! Na placu przed Limanowskim Domem Kultury na uczestników wydarzenia czekały koncerty gwiazd, wesołe miasteczko, stoiska, gastronomia, atrakcje dla najmłodszych i przede wszystkim dużo świetnej zabawy.


W sobotnie popołudnie plac przed LDK wypełniły tłumy Limanowian. Scena należała wtedy do niezwykle energetycznej wokalistki, Kasi Kowalskiej, która wraz ze swoim zespołem przygotowała dla limanowskiej publiczności magiczne widowisko przepełnione emocjami i mnóstwem przebojów, które wylansowała na przestrzeni swojej 25-letniej kariery muzycznej.

 

Przed Kasią Kowalską na scenie wystąpiła Viola Marcinkiewicz wraz z zespołem South Breakers. Ta charyzmatyczna wokalistka o wyjątkowej barwie głosu oczarowała publiczność autorskimi kompozycjami oraz kilkoma coverami w oryginalnej aranżacji.Jednak Dni Limanowej nie mogłyby odbyć się bez zaangażowania limanowskich dzieci i młodzieży, która zaprezentowała bardzo wysoki poziom swoich umiejętności wokalnych i muzycznych podczas jubileuszowego X Limanowskiego Talent Show. W sobotnie popołudnie uczestnicy biorący udział w konkursie byli oceniani przez komisję w składzie: Viola Marcinkiewicz z zespołu South Breakers, Jakub Tokarczyk z zespołu MOB oraz Diana Król ze szkoły tanecznej Egurrola Dance Studio Kraków. Komisji udało się wyłonić laureatów oraz zwycięzców, a byli to:

I miejsce – Emilia Pietrzak (gra na keybordzie oraz śpiew)
II miejsce - Łucja Kowalczyk (śpiew)
III miejsce - Łucja Guzik (gra na skrzypcach)

Wyróżnienia: Katarzyna Puch (śpiew), Amelia Banach (śpiew), Aleksandra Śliwa (gra na skrzypach oraz śpiew), Dark Side Power (gra na perkusji).

 

Oficjalnego otwarcia wydarzenia jak zawsze dokonali gospodarze Dni Limanowej, czyli władze naszego miasta wraz z zaproszonymi gośćmi. Krótkie powitania ze sceny padły ze strony gości z miast partnerskich Limanowej: z Truskawca z Olenyą Petranych – Zastępcą Burmistrza Miasta Truskawiec (Ukraina) na czele, z Dolnego Kubina z Jánem Prílepoka - Burmistrzem Miasta Dolny Kubin (Słowacja) na czele, z Nagykallo z Juhaszem Zoltanem - Burmistrzem Miasta Nagykallo (Węgry) na czele. W gronie gości znalazły się również delegacje z dwóch polskich zaprzyjaźnionych miast w tym: 6 osobowa delegacja z burmistrzem Kłodzka Michałem Piszko, oraz 3-osobowa delegacja z Mrągowa z Tadeuszem Łapką – Zastępcą Burmistrza Miasta Mrągowo.

Z festiwalowej sceny życzenia dla mieszkańców Limanowej oraz gości złożył Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz, Posłowie na Sejm Władysław Janczyk oraz Arkadiusz Mularczyk, Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego – Urszula Nowogórska i Grzegorz Biedroń, Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga z Wicestarostą Agatą Ziębą, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, a także Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński,

Sobotni program zakończyła dyskoteka w klubowych rytmach.

  

Niedziela rozpoczęła się prezentacjami układów tanecznych dziecięcych grup Szkółki Baletowej „Takt”, a następnie dla limanowskiej widowni wystąpiły dziecięce grupy taneczne Szkoły Tańca „Akademia Lotu”.

Zaraz po występach tanecznych pod festiwalową sceną pojawili się kolorowi oraz uśmiechnięci Kuglarze, którzy zaprosili dzieci do wspólnej zabawy z magicznymi sztuczkami oraz cyrkowymi animacjami. Dzieci miały okazję zintegrować się oraz spróbować swoich sił w żonglerce i kręceniu talerzy na patykach. Ta wesoła grupa towarzyszyła uczestnikom Dni Limanowej przez całe niedzielne popołudnie, bawiąc i umilając czas dzieciom i dorosłym w Strefie Malucha. Mogliśmy zobaczyć szczudlarzy, kuglarzy, magików, żywą rzeźbę czy artystów malujących twarze.

 

Następnie około godz. 17:00 zwycięzcy oraz laureaci X Limanowskiego Talent Show otrzymali dyplomy oraz nagrody, ufundowane przez Burmistrza Miasta Limanowa oraz sponsorów i partnerów Dni Limanowej. Po części oficjalnej scena należała do nagrodzonych, którzy ponownie zaprezentowali swoje zwycięskie talenty.

 

Przed godz. 18:00 scena zadrżała od polek, krakowiaków, walców i sztajerków, a to wszystko w wykonaniu Zespołu Regionalnego „Limanowianie” pod kierownictwem Jacka Smagi i w choreografii Iwony Gawlak. Zaraz po ich występie na scenie gościliśmy słynną już „Ciotkę na Wydaniu”, która wraz z Teatrem Nowym z Nowego Sącza zaprosiła publiczność do wspólnej zabawy podczas kabaretowego show. Randka w ciemno rozbawiła uczestników dni miasta do łez, a nasza główna bohaterka szczęśliwie znalazła swoją drugą połówkę.

 

Część koncertowa drugiego dnia wydarzenia rozpoczęło rockowo-bluesowe granie w wykonaniu zespołu Atrament, które było dobrym wstępem do głównej atrakcji dnia. Zespół wraz z Sebastianem Atramentem na czele zagrał swoje autorskie utwory, które znajdują się na ich debiutanckiej płycie.

 

Bezdyskusyjnie niedzielny wieczór należał jednak do gwiazdy wieczoru – Krzysztofa Cugowskiego z Zespołem Mistrzów, który porwał limanowską publiczność niesamowitym wykonaniem legendarnych hitów, które wylansował jeszcze wspólnie z „Budką Suflera”, a także utworów ze swoich najnowszych płyt. Koncert ten był również wyjątkową okazją do świętowania razem z wokalistą, jego 50-lecia pracy artystycznej.

Podczas niezwykłego koncertu, wokalista zabierał publiczność w pasjonującą podróż przez pięć dekad, pełną wielkich i niezapomnianych hitów, którymi dotąd zachwycają się rzesze słuchaczy. Nie zabrakło takich przebojów artysty, jak „RATUJMY CO SIĘ DA”, „CISZA JAK TA”, „SEN O DOLINIE”, „MŁODE LWY” i wielu innych.

Z pewnością dla wielu uczestników Dni Limanowej 2019 był to niezapomniany koncert.

 

Niedzielne świętowanie zakończyła dyskoteka pod gwiazdami.


Do atrakcji Dni Limanowej zaliczyły się również wesołe miasteczko oraz gastronomia, które przez cały weekend przeżywały prawdziwe oblężenie miłośników dobrej zabawy oraz smacznego jedzenia.


Gospodarzem Dni Limanowej jak co roku byli: Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Rada Miasta Limanowa na czele z jej Przewodniczącą Jolantą Juszkiewicz.

Organizator wydarzenia, Limanowski Dom Kultury chciałby podziękować za pomoc:
 
  • Firmom sponsorskim: Emiter, Grupa Uchacz, Gold Drop, Limdrog, Blachmix, Partner-Alma, Szubryt, Koral, Joniec, Wolimex, Tymbark, Jowisz, Pensjonat „Na Wesołej”, Czamara – urządzenia chłodnicze, firma budowlana Gurgul, Elektrical, Elektret, Stan-Sport.
  • Portalowi internetowemu Limanowa.in, Telewizji Internetowej TV28, Stacji Radiowej RDN Nowy Sącz oraz Gazecie Krakowskiej za patronat medialny nad wydarzeniem.
  • Oraz partnerom wydarzenia: OSP Limanowa, KP PSP Limanowa, Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Limanowej, Szpitalowi Powiatowemu w Limanowej, Centrum Szkoleń Ratowniczych Piotra Wyrwy, Firmie Ochroniarskiej FISA, Auto Moto Klub Limanowa, MZGKiM Limanowa, Kuglarzom za owocną współpracę.

Zapraszamy za rok!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy