bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Trwa przebudowa Limanowskiego Domu Kultury!


Z początkiem kwietnia ruszyły prace związane z rozbiórką obecnego budynku Limanowskiego Domu Kultury. Do końca 2019 roku na miejscu starej siedziby LDK powstanie nowoczesny kompleks kulturalny przystosowany do działań zarówno Limanowskiego Domu Kultury jak i Miejskiej Biblioteki Publicznej.


Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w przetargu firma Gurgul z Limanowej. Przedsięwzięcie jest natomiast realizowane w ramach przyznanego dofinansowania na realizację Projektu „Przebudowa i rozbudowa budynku przy ul. Czecha w Limanowej dla potrzeb Domu Kultury z salą widowiskową” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego przyznał na ten cel prawie 2 mln zł.


Na mocy porozumienia z września 2017, Limanowski Dom Kultury przekazał na rzecz Miasta Limanowa prawo do dysponowania budynkiem LDK z prawem do prowadzenia prac budowlanych o charakterze modernizacyjnym. Siedziba LDK została wówczas przeniesiona do budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej, kino Klaps natomiast z końcem października 2017 rozpoczęło działalność w tymczasowej lokalizacji przy ul. Łososińskiej 23 (budynek OSP Łososina Górna).


Obecnie trwa rozbiórka pomieszczeń biurowych LDK. Prace remontowe mają potrwać do połowy 2019 roku.

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy