bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Trwa wyposażanie LDK i kina – kiedy zaczniemy działać?


W związku ze znoszeniem przez rząd polski obostrzeń, które były nałożone na instytucje kultury, od 6 czerwca br. jest możliwa organizacja wydarzeń kulturalnych przy zachowaniu reżimu sanitarnego, a także mogą wznawiać działalność kina. Informujemy, że Limanowski Dom Kultury oraz kino Klaps, będące obecnie w przededniu przeprowadzki do remontowanego budynku przy ul. B. Czecha 4, niestety muszą wstrzymać działalność kulturalną do momentu przeniesienia się do stałej siedziby.


Obecnie trwają prace nad wyposażaniem budynku i ostatnie prace montażowe sprzętu kinotechnicznego. Dzięki zaangażowaniu dyrektora i pracowników Limanowskiego Domu Kultury udało się pozyskać 800 000 zł na zakup niezbędnego wyposażenia: foteli kinowych, dwóch projektorów kinowych, dwóch ekranów kinowych, nagłośnienia kinowego, pętli indukcyjnej, nagłośnienia i oświetlenia scenicznego.

Niebawem rozpocznie się także wyposażanie pracowni zajęciowych, wśród których znajdują się m.in. pracownia plastyczna, pracownia ceramiczna, sala taneczna, sala muzyczna czy sala teatralna. Na swoje meble i sprzęt czeka również kasa kinowa.

Wszystkie prace są na najwyższym etapie zaawansowania i z niecierpliwością wyczekujemy momentu kiedy będziemy mogli powrócić do znajomego miejsca. Niestety, na razie mimo zniesionych ograniczeń, które od marca tego roku były nałożone na instytucje kultury z powodu epidemii koronawirusa, musimy wstrzymać swoją działalność do momentu przeniesienia się do budynku przy ul. B. Czecha 4. O wszelkich terminach będziemy informować na bieżąco.

Więcej informacji na temat postępu prac w budynku LDK na stronie: www.ldk.limanowa.pl

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy