bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Trzy billboardy za Ebbing. Missouri” od 11 marca w kinie Klaps


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia nagrodzonego dwoma Oscarami filmu Martina McDonagha. „Trzy billboardy za Ebbing. Missouri” od 11 marca w kinie Klaps.


Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes (nagrodzona Oscarem Frances McDormand) upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego (nominowany do Oscara Woody Harrelson). Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (Sam Rockwell) – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.

Film pokazuje, co się dzieje, gdy wściekłość pozostaje nie zgaszona i tli się coraz bardziej.
Jak mówi McDonagh: „Co zrobić, gdy niewyobrażalnie cierpimy, a zżerająca nas złość prowadzi donikąd? Jak działać – konstruktywnie lub destrukcyjnie – by ruszyć sprawy naprzód? To bardzo interesujące. Mildred wie, że jej sytuacja jest beznadziejna, ale postanawia zrobić co w jej mocy, by wywołać chociaż promyczek nadziei. Ten film wyróżnia właśnie to główne założenie: przez cały czas towarzyszy nam myśl, że sprawa może wcale nie zostać rozwiązana, a zbrodniarz pozostanie na wolności”.
 

Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.


Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej


Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy