bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

W LDK ruszyły warsztaty beatboxu!


Od stycznia tego roku w LDK ruszyły nowe warsztaty dla młodzieży - z beatboxu.

Beatbox to forma rytmicznego tworzenia dźwięków – np. perkusji, linii basowej, głosów zwierząt, scratchy za pomocą narządów mowy – ust, języka, krtani, gardła czy przepony. Technika, przez niektórych określana jako hip-hopowy odwrót od maszyn poprzez naśladowanie głosem rytmów i dźwięków paradoksalnie inspirowana jest estetyką maszynistyczną.

W LDK warsztaty beat box prowadzi w każdy czwartek Bartłomiej Chrustek, który znajduje się w pierwszej 20 najlepszych polskich beatboxerów.
Ma za sobą występy w całej Polsce, a determinacja i talent sprawiają, że z roku na rok jest coraz lepszy w tej formie muzycznej.

Oprócz zajęć typowo technicznych uczestnicy mają okazję poznać zasady kompozycji beatboxu, a także mają do dyspozycji sprzęt elektroniczny służący do "loopowania" nagranych wcześniej podkładów i efektów dźwiękowych. Bartłomiej współpracuje również z muzykami, których zaprasza na warsztaty w celach wspólnego tworzenia utworów, a co za tym idzie uczestnicy warsztatów mają okazję poznać zasady scenicznej  współpracy beatboxerów z muzykami.

Lista chętnych na warsztaty jest już zamknięta. Ale w trakcie ferii letniej planujemy uruchomienie dodatkowych zajęć - o szczegółach programu na ferie 2015 poinformujemy wkrótce !

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy