bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„W marzeń zachwycie” – VII Konkurs im. Zosi Smreczyńskiej ogłoszony


Limanowska Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna ogłosiła tegoroczną edycję cyklicznego konkursu poetyckiego im. Zosi Smreczyńskiej. Jego celem jest ujawnianie i promowanie talentów poetyckich oraz upamiętnienie postaci Zosi, córki pisarza Władysława Orkana. Adresowany jest on do mieszkańców Powiatu Limanowskiego. Termin nadsyłania tekstów mija 30 kwietnia.

Konkurs organizują: Powiat Limanowski, Burmistrz Miasta Limanowa, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury. Adresowany jest do mieszkańców Powiatu Limanowskiego (uczniowie klas V i VI szkół podstawowych, uczniowie gimnazjów, uczniowie szkół średnich, dorośli). Konkursowe teksty (od jednego do czterech) należy dostarczyć bądź przesłać na adres limanowskiej biblioteki w nieprzekraczalnym terminie – do 30 kwietnia.

- „W marzeń zachwycie” – takie hasło przewodnie, zaczerpnięte z wiersza Zosi Smreczyńskiej, nadaliśmy tegorocznej edycji konkursu poetyckiego Jej imienia. Podkreślamy jednak, że to jedynie tytuł – a nie formalny tematyczny wyznacznik do tworzenia konkursowych tekstów. Wiersz bywa często namacalnym pokłosiem ucieczki lub podróży autora właśnie w świat marzeń. Często pobyt w tej „przestrzeni” skutkuje powstaniem tekstu literackiego, który potrafi wzbudzić szczery zachwyt. Tak bywało w przypadku twórczości poetyckiej Zosi. Jesteśmy przekonani, że formuła ta sprawdzi się również w odniesieniu do uczestników naszego konkursu. Zapraszamy do udziału. – zachęcają organizatorzy. 

Rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród oraz prezentacja nagrodzonych i wyróżnionych utworów nastąpi w Limanowskim Domu Kultury podczas gali inaugurującej imprezę literacką pn. „Limanowska Wiosna Poetycka”.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy zamieszczone są na stronach internetowych biblioteki i domu kultury (www.mbp.limanowa.pl  www.ldk.limanowa.pl)

Wszelkie dodatkowe informacje związane z konkursem można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 18 33 72 140 wew. 109 lub pisząc na adres e-mail: instruktor@mbp.limanowa.pl 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy