bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Wakacje 2014 już za nami


Zakończyły się wakacje 2014. Czas na podsumowanie intensywnych dwóch miesięcy działań Limanowskiego Domu Kultury.

 

Tradycyjnie, jak co roku w Limanowskim Domu Kultury okres wakacyjny to czas wytężonej pracy. Instruktorzy Limanowskiego Domu Kultury oraz artyści z nami współpracujący prowadzili zajęcia i warsztaty:

  • plastyczne,

  • florystyczne,

  • taneczne,

  • perkusyjne,

  • deskorolkowe,

 

Nie zabrakło równiez darmowych projekcji filmów w Kinie Klaps dla najmłodszych i zajęć na świeżym powietrzu.

 

Limanowski Dom Kultury działa również poza swoimi murami czego przykładem są "Koncerty Organowe", odbywające się w tym roku Bazylice pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej po raz siedemnasty. Wspólnie z Panem Ireneuszem Wyrwą przygotowaliśmy dwa koncerty, które swoim patronatem objął Burmistrz Miasta Limanowa Władysłwa Bieda oraz Proboszcz Parafii p.w M.B Bolesnej Ks. Wiesław Piotrowski. Pierwszym był występ Barokowej Orkiestry w Miniaturze, drugim Wieczór Trzech Tenorów. Budujący jest fakt, że przez siedemnaście lat trwania "Koncerty Organowe" przyciągają rzeszę melomanów.

Lipiec i sierpień to również czas imprez plenerowych. Limanowski Dom Kultury przygotował tematyczne weekendy w paru miejskim, na które składały się animacje dla dzieci, projekcje filmów, teatrzyki dla najmłodszych, a także koncerty "pod chmurką" – mieliśmy przyjemność gościć między innymi zespół Roots Rockets znany z programu Must Be The Music.

Najwięcej pracy włożyliśmy w organizację dwóch imprez plenerowych, będących kulturalnymi wizytówkami miasta – "Dni Limanowej" oraz "Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej".

Podczas pierwszej z nich gościliśmy gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Sylwię Grzeszczak oraz Andrzeja Piasecznego, a także mieliśmy okazję zaprezentować młode, ambitne zespoły - The Fuse oraz działający przy LDK cover band – Soul System. Na wszystkich przybyłych czekało wiele atrakcji – wesołe miasteczko, animacje dla dzieci, konkursy z nagrodami, teatrzyki, stoiska gastronomiczne, rękodzielnicze i wiele innych przyciagających nie tylko najmłodszych atrakcji. Na scenie zaprezentowali się również uzdolnieni artyści z limanowszczyzny walczący w finale "Limanowskiego Mam Talent" o nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta Limanowa, a także Big Band Echo Podhala w repertuarze muzyki rozrywkowej oraz Zespół Regionalny Limanowianie im. Ludwika Mordarskiego. Scena plenerowa gościła również zespół emerytowanych nauczycieli "Jak za dawnych lat", program "Pikniku Europejskiego" i "Natura 2000". Niespodzianką podczas tegorocznego Święta Miasta był przelot kilkunastu samolotów, których historię przybliżał Pan Zbigniew Sułkowski – pomysłodawca tego lotniczego wydarzenia.

 

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej Limanowa 2014. Wydarzenie, które powróciło do Limanowej po kilkunastu latach i mamy nadzieję, że ponownie zapisze się w kalendarzu corocznych imprez organizowanych w naszym mieście.

W tym roku na scenie gościlismy wykonawców zakwalifikowanych do występów przez Jury składające się z redaktorów muzycznych Polskiego Radia. Byli to :

  • Maria Szabłowska

  • Marek Lipiński

  • Ryszard Sikora

Czwartym jurorem był znany wszystkim pasjonat muzyki i górskich wędrówek Pan Czesław Szynalik – organizator akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" promującej nasz region.

Cieszymy się, że nagrodę główną przeglądu zdobył lokalny zespół "Zośka C-Dur", a muzycy nie tylko wykazali się ogromnym talentem, ale jeszcze większym sercem, przeznaczając nagrodę pieniężną na cele charytatywne. Podczas części konkursowej na scenie zaprezentowali się artyści z kilku miast reprezentując dzielnie swoje regiony. Gwiazdą tegorocznego festiwalu była Ania Rusowicz z zespołem, a że Limanowa słynie z przywiąznia do tradycji, podczas sobotniej części imprezy odbyło się wspólne biesiadowanie przy melodiach nie tylko piosenki turystycznej, ale również biesiadnej z zespołami Pana Czesława Wróbla i rodzinnym zespołem "Mol Band".

Podczas trwania festiwalu publiczność miała możliwośc skosztowania lokalnych przysmaków, zapoznanie się z artystami-rekodzielnikami z naszego regionu, a także zwiedzić limanowskie muzeum znajdujące się na terenie parku miejskiego.

Zarówno Dni Limanowej jak i Festiwal Piosenki Turystycznej prowadził jak zawsze profesjonalnie, dobry duch Limanowskiego Domu Kultury – Pan Marian Wójtowicz, którego serdecznie pozdrawiamy !

 

Limanowski Dom Kultury dziękuje za dwa miesiące wspólnie spędzone z mieszkańcami Limanowej i przyjezdnymi gośćmi, których mieliśmy okazję spotkać podczas organizowanych przez nas imprez. Jest nam niezmiernie miło, że imprezy swoim patronatem objął Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda. Dzięki udanej współpracy w tym roku zdobylismy patronaty wiodących mediów, osobistości, działaczy społecznych. Zapraszamy do uczestnictwa w naszych zajęciach, warsztatach, imprezach. Dziękujemy również za chojność jaką Panstwo okazujecie wolontariuszom, którzy podczas naszych wydarzeń zbierają fundusze na leczenie najmłodszych, potrzebujących z terenu limanowszczyzny.

Wszelkie informacje na temat działalności Limanowskiego Domu Kultury znajdują się pod adresami

www.ldk.limanowa.pl

www.fb.com/LimanowskiDomKultury

 

Udzielamy również telefonicznych informacji pod numerem telefonu 18 3371-603 oraz zapraszamy do osobistego kontaktu w sekretariacie LDK od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 – 16:00.

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy