bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Wakacyjne teatrzyki dla dzieci - ZAPRASZAMY!


Limanowski Dom Kultury zaprasza wszystkich najmłodszych do wyruszenia w teatralną podróż śladami królewny Marysi, Lisa Witalisa, króla Maciusia, Pana Maluśkiewicza, Gajowego Chrobotka i pasterza Józefa. Pierwszy spektakl już 5 lipca!

 

Grupa O!Teatr to jedyny projekt w Polsce, który łączy elementy komediowo-kabaretowe z lalkowym teatrem dla dzieci. Fakt, że wywodzą się z krakowskiego środowiska artystyczno-kabaretowego wpłynął na wypracowanie ich własnego charakterystycznego stylu i metody aktorskiej. Komizm ich przedstawień nie jest banalny, co pokazują zarówno reakcje dzieci jak i dorosłych. Poprzez śmiech, emocje i różne zabiegi interaktywne wciągają małego widza w wir scenicznych wydarzeń, przez co nie jest on tylko biernym obserwatorem, ale razem z aktorami wpływa na losy bohaterów spektakli.

Tematyka przedstawień oparta jest na rodzimych i zagranicznych mistrzach dziecięcej literatury oraz klasycznych tekstach, które aktorzy adaptują w treści dopasowane do wieku widza. Teatr poprzez zabawę przekazuje wartości i zasady, którymi mały człowiek powinien kierować się w życiu.

Ważnym elementem ich przedstawień jest scenografia, która jest nie tylko tłem, ale i równoprawnym środkiem wyrazu. Korzystają z wielu technik i rozwiązań i nieustannie zaskakują. Aktorom partnerować będą lalki. Jak sami podkreślają "zawsze zdumiewa nas jaka żywa relacja powstaje, w czasie przedstawienia, między widzem, a animowaną lalką. Wypływa ona z relacji aktor-lalka. Ten martwy przedmiot w rękach animatora ożywa, nabiera cech i osobowości, staje się partnerem dialogu...reszty dopełnia już wyobraźnia dziecka. Lubimy nasze lalki, lubimy je tworzyć i ożywiać. Obserwacja jak wielką sympatię zyskują wśród dzieci jest dla nas ogromną radością naszej pracy."

 

W trakcie tegorocznych wakacji będziemy mieli okazję zobaczyć 6 spektakli:

5.07, godz. 11:00 - BAJKA O KRÓLEWNIE MARYSI I LODOWEJ GÓRZE (więcej o spektaklu TUTAJ)

12.07, godz. 11:00 - DOBRE RADY LISA WITALISA (więcej o spektaklu TUTAJ)

19.07, godz. 11:00 - KRÓL MACIUŚ (więcej o spektaklu TUTAJ)

2.08, godz. 11:00 - WIELKA WYPRAWA PANA MALUŚKIEWICZA (więcej o spektaklu TUTAJ)

9.08, godz. 11:00 - BAJKA O GAJOWYM CHROBOTKU (więcej o spektaklu TUTAJ)

16.08, godz. 11:00 - JAK PASTERZ JÓZEF EGIPT URATOWAŁ (więcej o spektaklu TUTAJ)

 

Bilety w cenie 15 zł na każdy spektakl są do nabycia w kasie kina Klaps lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/kalendarium.

 

ZAPRASZAMY!

 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy