bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Wariaci” opanowali scenę LDK – premiera Teatru „Co się stało?!”


27 października w sali kinowej przy ul. Łososińskiej 23 miała miejsce premiera spektaklu „Wariaci” w wykonaniu Teatru „Co się stało?!”. Była to już dziewiąta premiera Teatru „Co się stało?!”, trzecia w reżyserii Marcina Króla.


Na scenie ósemka aktorów wcieliła się w postaci tytułowych wariatów. Historia na podstawie scenariusza Grzegorza Śmiałka dla niektórych była komedią, a dla innych alegorią współczesnego świata. Siłą sztuki okazało się to, że każdy mógł ją odebrać na swój własny, indywidualny sposób.

W sobotni wieczór miały miejsce dwa przedstawienia, o godz. 18:00 i 20:00. Dwie wypełnione po brzegi sale i długie owacje na koniec były przykładem na to, że publiczność doceniła pracę i zaangażowanie młodych aktorów z grupy teatralnej, od dziesięciu już lat, działającej przy Limanowskim Domu Kultury.

„Wariaci” była dziewiąta premierą Teatru „Co się stało?!”, a trzecią w reżyserii Marcina Króla, obecnego kierownika grupy, który z powodzeniem przejął schedę po Januszu Michaliku, twórcy teatru i aktorze nowosądeckiego Teatru Robotniczego.

Swój udział w powstaniu spektaklu miało wiele osób. Szczególne brawa należą się aktorom: Kindze Król, Iwonie Bugajskiej, Alicji Malarz, Aleksandrze Trojanowskiej, Jakubowi Moskalowi, Joanna Mrózek, Sylwii Biedzie i Patrykowi Lupie, którzy brawurowo wcielili się w barwne postacie tytułowych wariatów.

Spektakl nie byłby jednak całością, gdyby nie scenografia przygotowana przez Wiesławę Frączek i Mariana Florka, oprawa muzyczna i techniczna, za którą odpowiadał Jerzy Dudek i charakteryzacja, która była dziełem Klaudii Michury.

Spektakl „Wariaci” ponownie zaistnieje na scenie LDK – szczegóły wkrótce.


Galeria zdjęć z premiery na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/266/wariaci---premiera-teatru-co-sie-stalo

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy