bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Warszaty Robotów - zapisy


Limanowski Dom Kultury ogłasza nabór do pracowni robotyki na drugie półrocze 2018 roku. Warsztaty skierowane szczególnie do dzieci i młodzieży, będą okazją do zapoznania się z tajnikami programowania i tworzenia robotów, czyli dziedziny, która obecnie jest jedną z najbardziej rozwijających się i przyszłościowych dziedzin naukowych.

 

Pracownia Robotyki będzie prowadzona przez młodych inżynierów, pasjonatów robotyki, którzy spróbują zaszczepić w uczestnikach zafascynowanie nowymi technologiami, robotyką, programowaniem oraz zmienić stereotyp mówiący o tym, iż nauki ścisłe są nudne i trudne do opanowania. Na zajęciach dzieci poznają zagadnienia związane z informatyką, matematyką, fizyką, programowaniem, itp.

 

Sposób prowadzenia zajęć będzie odbiegał od warunków szkolnych i przybierze formę nowoczesnych warsztatów, w których każdy uczestnik będzie brał czynny udział, będzie traktowany w indywidualny sposób i będzie korzystał z pomocy dydaktycznych takich jak lego Mindstorms NXT, laptop i wiele innych. Doświadczona kadra instruktorów robotyki, nowoczesny, mobilny sprzęt dydaktyczny oraz program edukacyjny czynią ofertę pracowni wyjątkową i innowacyjną.

Podczas zajęć uczniowie w dwuosobowych zespołach będą np. konstruować zdolnego do poruszania się robota, którego zaprogramują w taki sposób, aby za pomocą czujnika rozpoznawał przeszkody znajdujące się w jego zasięgu.

Zajęcia skierowane do dwóch grup wiekowych będą odbywać się w co drugi piatek:

  • grupa młodsza (od 5 do 8 lat) od godz. 16:15 do 17:15 – koszt 20 zł/spotkanie

  • grupa starsza (od 9 lat) od godz. 17:15 do 19:15 – koszt 35 zł/spotkanie

Zajęcia odbędą się 16 marca, 6 i 20 kwietnia, 18 maja, 1 i 15 czerwca
 

Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały potrzebne do prowadzenia zajęć.

Zapisy są prowadzone pod numerem tel. 18 3371 603 lub osobiście pod adresem: Limanowski Dom Kultury, ul. Reymonta 3, 34 – 600 Limanowa.

Plakat opracowano o: Tło plik wektorowy utworzony przez vectorcharacters - www.vectorcharacters.net
 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy