bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Wieczór kolęd w LDK - zapraszamy na świąteczny koncert Łukasza Jemioły


Limanowski Dom Kultury zaprasza na Wieczór kolęd w wykonaniu Łukasza Jemioły, który odbędzie się 12 grudnia (niedziela) o godz. 17:00 w sali widowiskowej LDK.

 

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. O odpowiednią atmosferę przedświąteczną zadba w tym roku m.in. Łukasz Jemioła, który 12 grudnia zaprezentuje limanowskiej publiczności najpiękniejsze kolędy i świąteczne standardy. Artyście towarzyszyć będą Magdalena Jemioła (skrzypce, śpiew) oraz Urszula Czerniak (kontrabas, śpiew).

Łukasz Jemioła to piosenkarz, gitarzysta, pedagog, kompozytor i autor tekstów, który odnosi sukcesy na międzynarodowych i ogólnopolskich festiwalach muzycznych. Kariera Łukasza Jemioły nabrała rozpędu gdy został laureatem prestiżowego Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Wokalista znakomicie radzi sobie z utworami retro i piosenką filmową, dobrze czuje się w bluesie i w utworach improwizowanych. W 2012 roku wziął udział w programie "X Factor", gdzie zdobył uznanie jurorów swoją wersją "Tonight I’ll Be Staying Here With You" Boba Dylana.

Mimo młodego wieku zagrał już ponad 1000 koncertów w Polsce i zagranicą! Wielokrotnie współpracował z laureatem Nagrody Grammy Włodkiem Pawlikiem, z którym współtworzył trzy projekty muzyczne: „Wieczorem”, z muzyką do poezji Józefa Czechowicza, „Mów spokojniej” z wierszami Adama Zagajewskiego, a także jazz-rockową kantatę „Myśląc Ojczyzna”. Jest laureatem m.in. nagrody Teatru Polskiego Radia (muzyka), I nagrody na Grechuta Festiwal (2014 r.), głównej nagrody na 45. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie (2009), I nagrody Festiwalu Piosenki Filmowej w Toruniu (2012), Grand Prix na Festiwalu OSPA w Ostrołęce (dwukrotnie).

Na swoim koncie ma m.in. autorski album "Łukasz Jemioła Trio" (2015), na którym znalazły się autorskie kompozycje z gatunku poezji śpiewanej m.in. do słów Juliusza Słowackiego i ks. Jana Twardowskiego. A od stycznia 2016 r. jest stałym wykonawcą piosenek w ramach Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia.

 

Limanowski Dom Kultury będzie miał przyjemność gościć Łukasza Jemiołę na swojej scenie po raz kolejny.

 

Bilety w cenie 15 zł można nabyć w kasie kina lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/6986.

 

Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które pozwoli poczuć magię zbliżających się świąt.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy