bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Wilk i zając w mieście” oraz inne atrakcje dla dzieci podczas Dni Limanowej 2017


Organizatorzy Dni Limanowej przygotowali szereg atrakcji dla najmłodszych. Na scenie nie zabraknie teatrzyku, a wokół sceny dzieci będą mogły wziąć udział w animacjach, konkursach i skorzystać z wielu atrakcji skierowanych specjalnie do nich.


W sobotę, 29 lipca, o godz. 17:00 na scenie Dni Limanowej pojawią się dziecięce zespoły regionalne, uczestniczące w 25. Międzynarodowym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych Święto Dzieci Gór. Występ Ballet Folclorico Infantil Coahuila z Saltillo w Meksyku i Małych Wiyrchowian z Bukowiny Tatrzańskiej to nie tylko gratka dla miłośników folkloru, ale przede wszystkim szansa dla najmłodszych mieszkańców Limanowej do spotkania z inną, obcą kulturą i ich rówieśnikami.


30 lipca, w niedzielę, na otwarcie drugiego dnia wydarzenia, dzieci będą mogły obejrzeć teatrzyk „Wilk i zając w mieście”. W humorystycznej, dynamicznej i interaktywnej bajce mottem będzie dewiza: „ruch to zdrowie”. Bohaterowie przedstawienia będą propagować zdrowy styl życia, sport, zdrowe odżywianie, a także zapoznają dzieci z zabytkami Warszawy.

Spektakl w wykonaniu krakowskiego Teatru Duet nie tylko będzie mieć za zadanie przekazanie wartości edukacyjnych i wychowawczych. Przede wszystkim zaangażuje małych widzów do wspólnego tworzenia treści przedstawienia – dzieci będą śpiewać piosenki, tańczyć i wykonywać proste sceniczne zadania.


Przez całe Dni Limanowej, na placu przed LDK, nie będzie brakować atrakcji dla najmłodszych. Na parkingu przed Hotelem „Siwy Brzeg” znajdować się będzie Strefa Malucha, czyli miejsce, w którym dzieci w wieku przedszkolnym będą mogły skorzystać z małych dmuchańców, pomalować sobie twarze, a także wziąć udział w animacjach, konkursach i zabawach.


Dla dzieci nie zabraknie też stoisk z zabawkami i smakołykami, atrakcji przygotowanych przez pracowników GOPR, a wesołe miasteczko będzie bramą do szalonej i zwariowanej zabawy.


Dni Limanowej 2017 odbędą się w dniach 29-30 lipca. Gwiazdami wydarzenia będą zespół „Varius Manx & Kasia Stankiewicz”, „Sorry Boys”, „Baciary”, „Turnioki” i „Jahbestin”.


Organizatorami Dni Limanowej 2017 są Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury.


Partnerami medialnymi wydarzenia są: Radio RDN Nowy Sącz, portal Limanowa.in, Gazeta Krakowska, TV28.


Sponsorami Dni Limanowej 2017 są: Gold Drop Sp. z o.o., MIKA Centrum Zaopatrzenia Przemysłu, Emiter Sp. J., PPHU Uchacz Sp.J., SPAR


Szczegóły i program Dni Limanowej 2017 na plakacie oraz stronach: www.ldk.limanowa.pl, www.fb.com/LimanowskiDomKultury,


ZAPRASZAMY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy