bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Wyposażanie kina KLAPS - relacja z prac
W dniu dzisiejszym odebrane zostały  prace związane z montażem pętli indukcyjnej do Sali Konferencyjno - Kinowej i interkomu kasowego z pętlą indukcyjną w Kinie Klaps mającego swoją siedzibę przy ul. Bronisława Czecha 4 w Limanowej. Wyposażenie kina w system wspomagania słuchu, możliwy był dzięki dofinansowaniu na realizację zadania „Zakup wyposażenia sal kinowych do rozbudowywanego Kina Klaps z równoczesnym dostosowaniem obiektu dla potrzeb osób niedosłyszących i niepełnosprawnych” jakie Limanowski Dom Kultury otrzymał w ramach Programów Operacyjnych Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Rozwój kin - Modernizacja kin 2019. Dużym wsparciem była również dotacja celowa przekazana przez Burmistrza oraz Radę Miasta Limanowa.

Według Europejskiej Federacji Osób Słabosłysząych (EFHOH) pętle indukcyjne uznawane są za najbardziej przyjazne i dające najwięcej korzyści systemy wspomagające słyszenie, poprawiające zrozumiałość mowy. Umożliwia ona osobie niedosłyszącej odbiór nieskazitelnie czystego i wyraźnego dźwięku poprzez cewkę telefoniczną (T), w którą wyposażony jest niemal każdy aparat słuchowy. Co najważniejsze system ten jest kompatybilny z aparatami słuchowymi wszystkich producentów niezależnie od klasy i ceny aparatu.

Mamy nadzieję, że dzięki zastosowaniu tego praktycznie bezobsługowego systemu nie tylko zwiększymy komfort słyszenia oraz jakość odbieranego przez aparat słuchowy dźwięku osobie słabosłyszącej korzystającej z aparatu słuchowego lub implantu ślimakowego, ale również uczynimy nasz obiekt przyjaznym dla osób niedosłyszących.*
 
Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej www.ldk.limanowa.pl jak i profilu fanpage jednostki na Facebooku, gdzie znajdą Państwo informacje o bieżących działaniach związanych z wyposażaniem Kina Klaps.

*Źródło: http://www.echo-system.pl/

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy