bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

XIX Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej – zapraszamy w piątek, 15 lipca, do limanowskiej Bazyliki!


Proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury zapraszają na pierwszy koncert w ramach XIX Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej. W piątek, 15 lipca, o godz. 18:30 w limanowskiej Bazylice wystąpią Jadwiga Postrożna wraz Katarzyną Neugebauer-Jastrzębską oraz duet Lindsay Davidson i Irena Czubek – Davidson.


W wakacyjne miesiące Limanowski Dom Kultury tradycyjnie zaprasza miłośników muzyki klasycznej do Bazyliki Matki Boskiej Bolesnej na Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. Podobnie jak w roku ubiegłym w dwa piątkowe wieczory gościć będziemy wybitnych artystów prezentujących niezwykle różnorodny repertuar. 15 lipca wystąpi Jadwiga Postrożna, z pochodzenia limanowianka, aktualnie solistka Opery Wrocławskiej. Wykona ona z towarzyszeniem organowym Katarzyny Neugebauer-Jastrzębskiej szereg pieśni napisanych do biblijnego tekstu Ave Maria, który od wieków nieprzerwanie inspiruje kompozytorów na całym świecie. Atrakcją wieczoru będzie również występ znakomitego duetu prezentującego muzykę szkocką i celtycką: znanego i cenionego dudziarza Lindsaya Davidsona oraz grającej na harfie Ireny Czubek-Davidson.

Po koncercie będzie możliwość nabycia płyty CD z autorskimi nagraniami pani Jadwigi Postrożnej.

Drugi koncert odbędzie się 26 sierpnia. Z racji przypadającego w tym dniu liturgicznego wspomnienia Matki Boskiej Częstochowskiej prezentowany repertuar zdominują utwory powstałe z myślą o pątnikach pielgrzymujących do sanktuariów maryjnych. Troje wybitnych artystów – śpiewająca sopranem Katarzyna Wiwer, harfistka Irena Czubek-Davidson oraz multiinstrumentalista Aleksander Tomczyk – wprowadzi słuchaczy w wyjątkową atmosferę historycznych pieśni zaczerpniętych ze słynnej średniowiecznej Czerwonej Księgi (Llibre Vermell) przechowywanej w katalońskim klasztorze Montserrat, utworów Hildegardy z Bingen, a nawet pieśni tradycyjnych, w tym również polskich, zarówno w brzmieniu oryginalnym, jak i w opracowaniach kompozytorów XX-wiecznych.


Honorowy patronat nad festiwalem sprawuje proboszcz parafii MB Bolesnej w Limanowej ks. prałat dr Wiesław Piotrowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda, a kierownictwo artystyczne spoczywa w rękach prof. Ireneusza Wyrwy, który jak zawsze poprzez słowo wiążące wyjaśni meandry wykonywanych utworów. Na koncerty zapraszamy bezpośrednio po mszy wieczornej – o godzinie 18.30.


WSTĘP NA WYDARZENIE WOLNY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy