bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

XVII Koncerty Organowe - pierwszy już w piątek 18 lipca !


W piątek 18 lipca 2014 roku o godzinie 19:00 w Bazylice pod wezwaniem Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej, po raz siedemnasty rozpoczną się Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej. Organizatorem festiwalu, który swoim patronatem objął Proboszcz Parafii MB Bolesnej w Limanowej ks. prałat dr Wiesław Piotrowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, jest Limanowski Dom Kultury, a kierownictwo artystyczne niezmiennie spoczywa w rękach prof. Ireneusza Wyrwy.

Choć na tegoroczną edycję wydarzenia cieszącego się ugruntowaną pozycją w muzycznym kalendarzu miasta złożą się tylko dwa koncerty, przygotowaliśmy dla Państwa szereg niespodzianek.

Podczas lipcowego spotkania z muzyką zatytułowanego BAROKOWA ORKIESTRA W MINIATURZEgościć będziemy Ensemble Hyacinthus, zespół złożony z pięciorga znakomitych artystów grających na historycznych instrumentach smyczkowych, oraz Stanisława Pielczyka, wybitnego organistę a jednocześnie organmistrza, który wystąpi na skonstruowanym przez siebie pozytywie – przenośnych organach piszczałkowych.

W programie znajdą się dzieła orkiestrowe, kompozycje przeznaczone na organy solo oraz utwory organowe z towarzyszeniem instrumentów smyczkowych. Oprócz muzyki barokowej, która dzięki użyciu instrumentów z epoki i uwzględnieniu historycznych praktyk wykonawczych pozwoli nam poznać brzmienie z czasów Händla i Vivaldiego, będzie można posłuchać także dwóch dzieł Mozarta – organowego Andante F-dur oraz słynnej Serenady G-dur Eine kleine Nachtmusik.

Drugi koncert w Bazylice WIECZÓR TRZECH TENORÓW – odbędzie się 8 sierpnia 2014, również w piątek -  o stałej porze. Wystąpi wówczas szeroko znany zespół wokalny Servi Domini Cantores, współtworzony przez księży absolwentów polskich akademii muzycznych, oraz Ireneusz Wyrwa grający tym razem na fisharmonii. Więcej szczegółów na temat drugiego koncertu wkrótce/

Na obydwa wydarzenia serdecznie zapraszamy !

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy