bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Za nami DNI LIMANOWEJ 2015!


Tegoroczne „imieniny” Limanowej dobiegły końca. Dwa weekendowe dni były wypełnione po brzegi dobrą muzyką i zabawą, a pod sceną zgromadziły się tłumy Limanowian oraz mieszkańców okolic. Dni Limanowej 2015 przeszły do historii i tym samym rozpoczęło się odliczanie do kolejnych Dni Limanowej w 2016 roku.

 

Sobota upłynęła przede wszystkim pod znakiem oczekiwania na koncert wieczoru. Wtedy to Agnieszka Chylińska stworzyła niezwykłe show, podczas którego nawiązała świetny kontakt z publicznością i zaśpiewała swoje największe przeboje. Chylińska nie zawiodła swoich najstarszych fanów – zagrała i na rockowo i do tańca.

Od godz. 15:00 na scenie Dni Limanowej pojawiali się kolejno: Clown Feliks, który rozbawiał do łez zgromadzone pod sceną dzieci, zespoły regionalne „Mała Brenna” i „Alunelul” z Mołdawii oraz Mirosław Witkowski z muzycznym show „Mozart kontra Sinatra”. Publiczność oczarowały śląskie i mołdawskie rytmy, a także stroje występujących dzieci. Sądeczanin Mirosław Witkowski w niezwykle żywiołowy sposób, zaprezentował wraz ze swoim zespołem najbardziej znane utwory muzyki rozrywkowej.

Około godziny 19:45 rozpoczęło się oficjalne OTWARCIE DNI LIMANOWEJ – gospodarz wydarzenia Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda wspólnie z przewodniczącą Rady Miasta Limanowa Jolantą Juszkiewcz przywitali zgromadzonych gości i oficjalnie rozpoczęli obchody święta miasta. Zanim to nastąpiło zostały wręczone miejskie odznaczenia dla senatora Stanisława Hodorowicza oraz Tadeusza Patality. Życzenia Limanowej złożyły delegacje z miast partnerskich – Wathlingen (Niemcy), Dolnego Kubina (Słowacja) oraz Kłodzka (woj. Dolnośląskie).

Niedziela należała w dużej mierze do artystów z Limanowej i okolic. Zaczęło się od rozdania nagród dla uczestników VII Biegu Osiedlowego na 1 milę, ale zanim to nastąpiło scenę opanowała na krótką chwilę kultura Dalekiego Wschodu dzięki pokazowi sztuki karate, którą zaprezentował nam Limanowski Klub Kyokushin Karate. Zaraz po tym wszystkie dzieci zaprosiła do zabawy Agencja Artystyczna ART CINEMA z Nowego Sącza. Spotkanie z baśniowymi bohaterami obfitowało w liczne gry i zawody, w których brały udział całe rodziny.

Drugą część dnia wypełniały występy lokalnych artystów. Najpierw na scenie prezentowali się finaliści VI Limanowskiego Talent Show. Jury w składzie: Mirosław Witkowski, Jacek Smaga i Krzysztof Mucha, postanowili, że pierwsze trzy miejsca i nagrody pieniężne ufundowane przez Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedę powędrują do:

 

- Bartłomieja Chrustka – I miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1500 zł

- Marleny Mazgaj – II miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł

- Diany Król – III miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 500 zł

 

Po emocjach związanych z konkursami nastąpił występ Orkiestry Dętej „Echo Podhala” oraz Asi Leśniak z zespołem. Oba koncerty wypełniała muzyka rozrywkowa i najbardziej znane utwory muzyki klasycznej i filmowej.

Ostatnimi punktami programu były występy gwiazd. Najpierw do tańca porwał wszystkich Mateusz Mijal, który po koncercie znalazł czas na autografy i pamiątkowe zdjęcia z fanami. Po nim scena zadrżała od energicznych, góralskich i nie tylko utworów zespołu Ino Ros, którego publiczność nie chciała wypuścić co zaowocowało dwukrotnym bisowaniem.

Oficjalne zakończenie Dni Limanowej 2015 nastąpiło ok. godz. 23:00 – zaraz po nim Burmistrz Miasta Limanowa zaprosił na tradycyjny pokaz sztucznych ogni.

Oba dni jak zawsze kończyła dyskoteka trwająca do godz. 24:00, którą prowadzili DJ Grand i DJ Kamiq oraz DJ Dragon.

Ponadto na Limanowian czekały w tych dniach: wesołe miasteczko, gastronomia, stoiska z rękodziełem, zabawkami i wiele, wiele innych.

 

GOSPODARZAMI tegorocznych Dni Limanowej 2015 był Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Rada Miasta Limanowa na czele z przewodniczącą Rady – Jolantą Juszkiewicz.
 

Organizator imprezy - Limanowski Dom Kultury chciałby w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie wydarzenia, współorganizowali je, dbali o bezpieczeństwo, wsparli nas finansowo.
 

W pierwszej kolejności podziękowania kierujemy do:

OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ z Limanowej

KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI

STRAŻY MIEJSKIEJ

FIRMY OCHRONIARSKIEJ Z FUNDACJI INICJATYW SPOŁECZNO AKADEMICKICH

RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH - Pana Piotra Wyrwy

dziękujemy za dbanie o bezpieczeństwo uczestników, artystów i organizatorów.
 

DZIĘKUJEMY SPONSOROM !

Bez zaangażowania finansowego firm, które wymieniamy dalej nie byłoby wielu dobrych atrakcji. Dziękujemy za finansowe wsparcie kultury w mieście Limanowa firmom:

  • SPAR;

  • Firmie budowlanej GURGUL;

  • Firmie GOLD DROP;

  • Firmie INSTALMET;

  • Firmie UCHACZ;

  • Firmie WOD-KAN-MEL;

  • Firmie LIMDROG;

  • Firmie ELEKTRET;
     

Jesteśmy również bardzo wdzięczni fundatorom nagród, które rozdaliśmy w konkursach na scenie i poza nią.

 

Dziękujemy MEDIOM, FOTOGRAFOM, wystawcom, twórcom ludowym i plastykom, firmie KORSARZ za wspaniały i bezpieczny pokaz sztucznych ogni, obsłudze sceny i wszystkim artystom, którzy zaprezentowali się w sobotę i niedzielę na scenie Dni Limanowej.
 

Zespół pracowników Limanowskiego Domu Kultury, który przez ostatnie miesiące pracował nad przygotowaniem całego wydarzenia dziękuje wszystkim mieszkańcom Limanowej za tłumne przybycie, wspaniałą atmosferę i bezpieczną zabawę .
 

Do następnego roku !

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy