bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Za nami premiera „Burzy w teatrze Gogo”


W ubiegłą niedzielę 24 maja, w Limanowskim Domu Kultury odbyła się premiera najnowszej sztuki teatru „Co się stało?!”. „Burza w teatrze Gogo” w reżyserii Janusza Michalika, zgromadziła pełną salę widzów i została przyjęta niezwykle ciepło i owacyjnie.

 

Działający przy Limanowskim Domu Kultury teatr „Co się stało?!”, sięgnął po sztukę Andrzeja Maleszki po raz drugi. Była to już szósta premiera teatru, który również od 6 lat prowadzi swoją działalność. „Burza w teatrze Gogo” jest opowiedzianą z perspektywy dziecka historią, w której rzeczy realne mieszają się z baśniowością. Wszystko dzieje się w teatrze i właśnie teatralna rzeczywistość, kostiumy i rekwizyty powodują, że pojawia się zło. Ale magia teatru sprawia, że w równie prosty sposób jak się pojawiło, zło znika i znów jest jak dawniej.

 

W rolach głównych wystąpili: Zuzanna Majeran (matka, królowa), Marcin Król (ojciec, król), Joanna Mrózek (dziewczynka), Karolina Kulig (lalka) oraz Agnieszka Leśniak, która wcieliła się w tytułowego Gogo. Za dekoracje odpowiedzialna była Wiesława Frączek, a realizacją techniczną zajmował się Jerzy Dudek.

 

Historia opowiedziana przez aktorów teatru „Co się stało?!” to między innymi opowieść o dojrzewaniu do prawdziwej miłości. Na odbiór sztuki wpływały zarówno gra aktorska jak i dekoracje. Każdy element miał swoje znaczenie i oddziaływał na przebieg akcji. Publiczność, która zgromadziła się w tym dniu w sali widowiskowej LDK, nie wyszła ze spektaklu zawiedziona.

 

Gratulujemy reżyserowi i aktorom wspaniałego występu i czekamy na kolejne premiery.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spektaklu: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/135/burza-w-teatrze-gogo

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy