bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Za nami Przedwiośnie Teatralne


W dniach od 11 do 13 marca w Limanowskim Domu Kultury miało miejsce Przedwiośnie Teatralne, wydarzenie, które na stałe weszło w kalendarz kulturalny miasta Limanowa. Od piątku do niedzieli, widzowie mogli obejrzeć spektakle z udziałem lokalnych i zaproszonych artystów.

 

Wydarzenie rozpoczęli aktorzy z katowickiego teatru Old Timers Garage, którzy w piątek o godz. 19:00 rozbawili nas komedią o dojrzewaniu do ojcostwa zatytułowaną „Ratuj się kto rodzi!”. Historia Andy'ego, który prowadzi dialog ze swoim najlepszym przyjacielem Rogerem, będącym personifikacją „męskości” Andy'ego okazała się nie tylko świetną zabawą, ale i przenikliwym obrazem męskiego świata pokazanym z dystansem i humorem trafiającym w samo sedno sprawy.

 

Sobotnie popołudnie należało do aktorów z Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego działającego pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, którzy zaprezentowali sztukę Aleksandra Fredry „Damy i Huzary”. Nieśmiertelna komedia polskiego poety w interpretacji sądeckich aktorów została niezwykle ciepło przyjęta przez widzów, a na szczególną uwagę zasługiwała oprócz świetnej gry aktorskiej wspaniała i doprecyzowana w najmniejszych szczegółach dekoracja przedstawienia.

 

Na zakończenie Przedwiośnia Teatralnego widzowie mieli okazję zobaczyć najnowszą premierę Teatru „Co się stało?!” działającego przy Limanowskim Domu Kultury. Spektakl „Zołzy” to już siódma premiera limanowskiego teatru. Na scenie zobaczyliśmy dwa monologi dwóch młodych dziewczyn, w które wcieliły się Agnieszka Leśniak i Kinga Król, dla której był to teatralny debiut. Historia idealnie pasująca do dzisiejszych czasów bo pokazująca problemy współczesnych młodych ludzi, została nagrodzona długimi brawami. Był to pierwszy spektakl wyreżyserowany przez wychowanka teatru „Co się stało?!” Marcina Króla, który w swoim krótkim przemówieniu po zakończeniu przedstawienia podziękował nie tylko aktorkom i widzom, ale również długoletniemu kierownikowi teatru Januszowi Michalikowi.

 

Organizatorzy dziękują widzom za liczne przybycie oraz twórcom za ich wspaniałe kreacje aktorskie i dostarczenie nam wielu niezapomnianych, teatralnych wrażeń.

 

Do zobaczenia za rok!

 

Galeria zdjęć z Przedwiośnia Teatralnego na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/162/przedwiosnie-teatralne-2016

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy