bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą zajęć stałych w LDK - zapisy


Szanowni Państwo,

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą zajęć dla dzieci, młodzieży, seniorów, które już od października odbywać się będą w Limanowskim Domu Kultury.

Zapisów na warsztaty można dokonać osobiście w sekretariacie LDK przy ul. Bronisława Czecha 4 lub telefonicznie pod numerem: 18/3371 603 - od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 15:00.

Należy pamiętać, że dokonując zapisu drogą telefoniczną należy bezwzględnie wypełnić kartę uczestnika w zajęciach i dostarczyć ją na pierwsze zajęcia.

Poza godzinami pracy można dokonać zgłoszenia mailowo na adres: biuro@ldk.limanowa.pl. W przypadku dokonywania zgłoszenia drogą mailową jest ono dopuszczalne tylko i wyłącznie w formie przesłanego skanu czytelnie wypełnionej i podpisanej własnoręcznym podpisem karty uczestnika w zajęciach!!!

Ilość miejsc w grupach jest ograniczona!

Warsztaty opłacane są z góry za cały miesiąc. Wpłaty należy dokonać do 10 dnia każdego miesiąca przelewem na następujący rachunek bankowy:
54 8804 0000 0000 0024 5906 0001

 

Przed wypełnieniem karty uczestnika należy zapoznać się z regulaminem zajęć!

REGULAMIN ORAZ KARTA UCZESTNIKA ZAJĘĆ DOSTĘPNE DO POBRANIA NA SAMYM DOLE NINIEJSZEJ INFORMACJI.

W tytule prosimy o podanie imienia i nazwiska dziecka oraz nazwy warsztatów!!!

Zapisy za warsztaty odbywać się będą w terminie od 14 września do 30 września 2022.

Termin uruchomienia zajęć 3 października 2022. Zajęcia realizowane będą do 18 czerwca 2023 roku.

 

WARSZTATY CERAMICZNE

Pragnących doskonalić umiejętność pracy z gliną i realizować swoje autorskie projekty zapraszamy na warsztaty ceramiczne.

Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek

 • grupa I – dzieci i młodzież w godzinach 16:00 – 17:30


Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 8 lat.

Miesięczny koszt uczestnictwa 145,00 zł.

Wszystkie prace wykonane na warsztatach są własnością ich autorów.

Warsztaty poprowadzi Monika Pychyrek z Pracowni Artami.


KÓŁKO SZACHOWE

Miłośników gier strategicznych zapraszamy na zajęcia kółka szachowego w Limanowskim Domu Kultury.

Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek od godz. 16:00 - 18:00.

Zajęcia bezpłatne!


Kółko szachowe prowadzi Pan Ryszard Ewert -  wieloletni pasjonat gry w szachy, a także nauczyciel w Zespole Szkół nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej. Posiada olbrzymią wiedzę na temat szachów, którą przekazuje dzieciom oraz młodzieży podczas zajęć. Jest również sędzią podczas zawodów odbywających się na terenie kraju.


WARSZTATY PLASTYCZNE

Dzieci i młodzież zapraszamy na warsztaty obejmujące programem szczególnie pracę z wyobraźni, w trakcie których nauczą sprawnego posługiwania się różnorodnymi technikami malarskimi i rysunkowymi oraz zapanowania nad kompozycją.

Zajęcia dedykowane są dla dzieci w wieku od 8 do 14 lat.

Harmonogram:

 • grupa I: wtorek – godz. 16:00 – 17:30
 • grupa II: środa – godz. 16:00 – 17:30
 • grupa III: czwartek – godz. 14:30 – 16:00


Miesięczny koszt: 65,00 zł.

Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia plastyczne.

Wszystkie prace wykonane na warsztatach są własnością ich autorów.

Warsztaty poprowadzi Pani Zofia Ślezak – instruktor plastyk LDK, absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu na kierunku: Renowacja elementów architektury. Obecnie studentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na Wydziale Psychologii i Nauk Humanistycznych o kierunku: Pedagogika.

 

SEKCJA WOKALNA W LDK

Śpiew cieszy się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Często występują one w chórach, przedstawieniach i chętnie uczą się piosenek ze swoich ulubionych bajek. Warto zainwestować w rozwój tego dziecięcego hobby i zapisać swoją pociechę na zajęcia wokalne, które nie tylko pomogą jej rozwinąć skrzydła, ale też poznać inne osoby - o podobnych zainteresowaniach. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do sekcji wokalnej LDK. Praca będzie odbywać się w kameralnych grupach - maksymalnie pięcioosobowych.
Program grupowych zajęć obejmuje:

 • ćwiczenie wokalne, oddechowe, dykcję, recytację,
 • przygotowanie utworów solowych,
 • rozwijanie rytmu i pamięci muzycznej,
 • pracę z mikrofonem,
 • ćwiczenia aktorskie.

Podczas zajęć ćwiczymy także umiejętność radzenia sobie ze stresem przed publicznymi występami. Przyjacielska atmosfera sprawi, że osoby nieśmiałe otworzą się, przełamią bariery, które wywoływały zdenerwowanie, niepewność.

Zaplanowane są dwa koncerty podsumowujące roczną pracę sekcji wokalnej.

Zajęcia odbywać się będą w każdy wtorek:

 • grupa I – dzieci do 8 lat  w godzinach 16:00 - 17:00
 • grupa II- dzieci od 9-14 lat w godzinach 17:00 - 18:00
 • grupa III – młodzież powyżej 14 lat w godzinach 18:00 - 19:00

Miesięczny koszt uczestnictwa 160,00 zł.

Zajęcia sekcji wokalnej prowadzić będzie Pani Sylwia Zelek – Golonka - Absolwentka Akademii Muzycznej ( AM) w Krakowie na Wydziale wokalno-aktorskim i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (UMFC ) specjalność opera oraz magister edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej Uniwersytetu Jana Kochanowskiego( UJK)  w Kielcach. Finalistka Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German w Moskwie i Międzynarodowego Festiwalu Slovianski Bazar w Witebsku. Dwukrotna stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia artystyczne. Współpracuję z Chórem Polskiego Radia w Krakowie, Teatrem Stu, Teatrem Odwróconym i prowadzi zajęcia z emisji głosu.


PRACOWNIA PLASTYCZNA DLA SENIORÓW

Na zajęciach pod opieką instruktora dorośli i seniorzy wyczarowują rożne prace w zastosowaniem wielu technik: dequpagea`u, metaloplastyki, pracy z filcem, florystyki.

Zajęcia odbywać się będą w każdą środę od godz. 10:00 – 12:00.

Miesięczny koszt: 40,00 zł.

Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia plastyczne.

Wszystkie prace wykonane na warsztatach są własnością ich autorów.

Warsztaty poprowadzi Pani Zofia Ślezak – instruktor plastyk LDK, absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu na kierunku: Renowacja elementów architektury. Obecnie studentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na Wydziale Psychologii i Nauk Humanistycznych o kierunku: Pedagogika.

 

ROBÓTKI RĘCZNE DLA SENIORÓW

W każdy czwartek seniorzy z terenu Limanowej spotykają się w Limanowskim Domu Kultury aby tworzyć różne piękne rzeczy, ale także aby porozmawiać i spędzić miło czas. Pani Stanisława Oleksy dba o to, aby podczas tych spotkań seniorom nie brakowało pomysłów na twórcze spędzenie czasu. Prace stworzone podczas zajęć można było podziwiać podczas Dnia Matki czy Limanowskiej Słazy, a same spotkania są również szansą na różne wspólne wyjazdy (do teatru, kina) oraz wspólne spotkania (andrzejkowe, ostatkowe).

Zajęcia odbywają się co czwartek od godz. 9:00 – 13:00

Zapewniamy wszelkie potrzebne materiały i narzędzia.

Zajęcia prowadzi Pani Stanisława Oleksy.

Zajęcia bezpłatne!

 
WARSZTATY TAŃCA NOWOCZESNEGO DLA DZIECI

Dzieci i młodzież lubiącą taniec, gimnastykę i ruch zapraszamy do aktywnego spędzenia czasu na warsztatach tańca nowoczesnego będącego wybuchową mieszanką różnych stylów tanecznych. Będziemy kształtować poczucie rytmu, nauczymy jak poczuć i kontrolować własne ciało, poprawimy kondycję ruchową.

Zajęcia odbywać się będą w każdy piątek.

Harmonogram:

 • grupa I - 15:30-16:15 HIP HOP KIDS  - 8-12 lat (poziom podstawowy)
 • grupa II - 16:15-17:15 HIP HOP JUNIOR - 13-16 lat (poziom podstawowy/open)
 • grupa III - 17:30-19:00 HIP HOP GRUPA ZAMKNIĘTA (13+ wybrane osoby)


Koszt uczestnictwa w zajęciach
Grupa I - 1x tyg po 45 min = 65 zł / miesiąc
Grupa II - 1x tyg po 60 min = 80 zł / miesiąc
Grupa III - 1x tyg po 90 min = 90 zł / miesiąc

 

Warsztaty poprowadzi Pan Bartłomiej Jędral - tancerz i instruktor tańca Hip Hop / New Age. Zaczął tańczyć gdy miał 10 lat w Niepołomickim Centrum Kultury i swoją przygodę kontynuuje do dzisiaj. Uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez m. in. JoJo Gomez, Ian Eastwood, David Cottle, Zacc Milne, Alberto Blanco, Mariusz Kotarski, Artur Golec i wiele innych. Regularnie bierze udział w turniejach tanecznych solo jak i formacjach zdobywających również miejsca na podium. W ostatnich latach reprezentował i współpracował z Akademią Lotu w Limanowej, Egurrola Dance Studio w Krakowie a także Master Move Academy. Ukończył kurs instruktora sportu ze specjalizacją taniec. Na jego zajęciach stara się złapać dobry kontrakt z uczestnikami oraz stworzyć przyjemną atmosferę.

 

PRACOWNIA SZTUK PLASTYCZNYCH

Nadrzędnym celem Pracowni ma być rozwijanie zainteresowań uczestników kursu. Kształtowanie postawy twórczej w oparciu o przekazaną wiedzę z zakresu rysunku, malarstwa, rzeźby, fotografii - z których to uczestnik sam określa interesującą go ścieżkę rozwoju. Elementarnym etapem stanie się nauka podstawowych technik z uwzględnieniem najnowszych, ogólnie dostępnych na rynku metod kreacji artystycznej. Prowadzone spotkania będą mieć charakter ćwiczeń skonstruowanych indywidualnie dla każdego z kursantów. Określenie ścieżki rozwoju ma pomóc w ewentualnym przygotowaniu kandydatek i kandydatów do egzaminu na studia artystyczne lub inne wymagające rozwoju kompetencji plastycznych. Kolejnym etapem współpracy ma stać się budowanie profesjonalnego portfolio.

Pracownia będzie również miejscem rozwoju dla osób chcących pogłębić swoje zainteresowania plastyczne na polu hobbistycznym, zwiększając umiejętności warsztatowe. Przykładowym celem prowadzonych ćwiczeń będzie zapoznanie uczestnika z praktycznymi aspektami rysunku, zwłaszcza w odniesieniu do podstaw opartych na analizowaniu i interpretowaniu natury, ze szczególnym uwzględnieniem martwej natury, architektury oraz ciała ludzkiego.

Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 14 roku życia oraz osób dorosłych.

Zajęcia odbywać się będą w piątki od 16.00 do 18.30.

Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 120,00 zł.

Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia plastyczne.

Zajęcia w Pracownia Sztuk Plastycznych prowadzić będzie Pan dr Jacek Dudek rodowity limanowianin.  Kształcenie w kierunku artystycznym rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Wiśniczu, ze specjalizacją – renowacja elementów architektury. W 2013 roku obronił dyplom w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego, na Wydziale Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych a w 2018 roku tytuł doktora.  Obecnie prowadzi Pracownię Rzeźby w Metalu oraz jest asystentem w Pracowni Rzeźby I, prowadzonej przez prof. Jana Tutaja. Sporą część twórczości poświęcił abstrakcji, jednak obecnie w swoich pracach stara się podejmować problem konfliktu ’’dobra jednostki’’ z ’’dobrem ogółu’’, w którym to sporze narracyjną rolę odgrywa natura. Głównym środkiem wypowiedzi artystycznej są rzeźba, obiekt, fotografia. Pan Jacek jest laureatem  konkursu ”Osobowość Artystyczna Roku ” ASP Kraków 2013. Zdobywca pierwszej nagrody w konkursie „artNoble 2013” wręczanej na Interdyscyplinarnym Festiwalu Sztuk w Żyrardowie. Otrzymał również Grand Prix w tarnowskim Salonie  Jesiennym w 2013 roku. Innym polem aktywności są działania projektowe w przestrzeni publicznej oraz opracowania koncepcji pomnikowych, z których można wyróżnić: pierwszą nagrodę w konkursie na opracowanie koncepcji pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chrzanowie (w zespole K.Wiater, A. Dromert) 2018 rok, trzecie miejsce w konkursie architektoniczno-rzeźbiarskim na opracowanie koncepcji pomnika Polskich Ofiar komunizmu 1917-1989, Lublin 2019r. (w zespole K.Wiater, A.Dromert), a także pierwsze miejsce w konkursie na opracowanie projektu tablicy Tadeusza Peipera w 50. rocznicę śmierci, Kraków 2019.


WARSZTATY GITAROWE

Początkujących jak i grających już na instrumencie zapraszamy na warsztaty gry na gitarze Początkujący będą mogli sprawdzić swoje predyspozycje i rozbudzić motywację do dalszej nauki a zaawansowani zweryfikują i rozwiną swoje umiejętności muzyczne. Zajęcia są szansą na rozwijanie wyobraźni muzycznej i estetycznej, umiejętności technicznych, dostosowanych do tempa, wieku i predyspozycji ich uczestników.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci od 8 roku życia.

Zajęcia prowadzone będą w soboty w godz. od 9:00 – 10:00

Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach: 160,00 zł

Własna gitara obowiązkowa!!!

Warsztaty prowadzi  Pan Ireneusz Fołta z zamiłowania gitarzysta oraz nauczyciel. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Od wielu lat uczy w małopolskich szkołach muzycznych, m. in. w Limanowej. Często koncertuje oraz stale szkoli swoje umiejętności muzyczne. Ma na koncie wiele warsztatów mistrzowskich, m. in. A. Desiderio, J. Morel, J. Oberbek, K. Pełech i inni. W swoim repertuarze preferuje muzykę klasyczną, hiszpańską i rozrywkową. Wielokrotnie prowadził warsztaty gitarowe m. in. w Limanowej, Krakowie i Nowym Sączu. W kontakcie z młodzieżą dla Pana Ireneusza priorytetem jest przekazanie podstaw gry akordowej w celu tworzenia akompaniamentów do piosenek.

 

Zapraszamy!!!

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy

Niniejsza strona korzysta z plików cookie
Szanowni Państwo, nasz serwis stosuje pliki Cookies aby zapewnić jego prawidłowe działanie. Możecie określić warunki przechowywania lub dostępu do plików Cookies klikając przycisk Ustawienia. Zalecamy zapoznanie się z Polityką plików Cookies.
Preferencje plików cookie
Wykorzystanie plików cookie

„Limanowski Dom Kultury w Limanowej” przy pomocy niniejszego serwisu przetwarza Twoje dane osobowe, co odbywa się m.in. przy użyciu plików cookies.

Niektóre z plików cookies są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu i w związku z tym nie możesz z nich zrezygnować. Jeśli się zgodzisz, zastosujemy pliki cookies również w celu poprawy komfortu korzystania z serwisu, prowadzenia statystyk, integracji serwisu z treściami dostarczanymi przez zewnętrznych dostawców i w celu śledzenia Twojej aktywności dla potrzeb marketingowych. Twoja zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać, zmieniając ustawienia przeglądarki. Wycofanie zgody pozostanie bez wpływu na zgodność z prawem używania plików cookies, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.

Aby uzyskać więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych i plikach cookie, zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.

Więcej informacji

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących naszej polityki dotyczącej plików cookie prosimy o kontakt.