bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Zapraszamy na 46. "Limanowską Słazę".


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu


Z radością informujemy, że po raz czwarty Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza", zgłoszony do programu Kultura ludowa i tradycyjna, decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uzyskał dotację w wysokości 30 000,00 zł.

Limanowska Słaza to inspirowane życiem na wsi i zwyczajami mieszkańców wydarzenie z ponad 45 letnią tradycją, którego głównym celem jest kultywowanie, propagowanie, utrwalenie i zachowanie dla potomnych unikalnego dziedzictwa kultury Lachów, Zagórzan oraz Białych Górali. Wydarzenie kultywuje,propaguje,utrwala,chroni od zapomnienia i zatracenia niezwykle bogate dziedzictwo kultury Lachów, Zagórzan oraz Białych Górali.

To prezentacja unikalnych i autentycznych wartości wyrażonych w muzyce, tańcach, gwarze, obrzędach i zwyczajach ludowych.

Tegoroczne wydarzenie będzie szczególne – po trzech latach powróci na scenę w budynku Limanowskiego Domu Kultury przy ul. Bronisława Czecha 4. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dniach od 5-8 listopada. W trakcie trzech dni odbędą się przesłuchania konkursowe przeplatane omówieniami prowadzonymi przez autorytety w dziedzinie etnografii, dialektologii, muzyki i choreografii.
W czwartym dniu odbędzie się ceremonia rozdania nagród, uroczyste zakończenie festiwalu oraz koncert finałowy.

W tym roku ze względu na pandemię koronowirusa i dynamiczną sytuacje epidemiologiczną jesteśmy zmuszeni do organizacji festiwalu z zachowaniem wszelkich obostrzeń z tym związanych. Mamy jednak nadzieję, że mimo tych trudności, artyści nie zawiodą a my ponownie będziemy mogli cieszyć się z obcowania z kultura ludową naszego regionu.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa.

Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury.

Patronat Honorowy nad festiwalem objęli: Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa.

Festiwal wspierają Starostwo Powiatowe w Limanowej, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” oraz wójtowie gmin powiatu limanowskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio RDN Nowy Sącz, TV28, Limanowa.in

Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów informacyjnych, gdzie na bieżąco będziemy informować o wszystkich działaniach związanych z festiwalem.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy