bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Zapraszamy na "Przedwiośnie Małych Form Teatralnych" w LDK


Limanowski Dom Kultury zaprasza wszystkich kochających teatr na "Przedwiośnie Małych Form Teatralnych". Przez trzy dni od 7 do 9 marca 2018 na widzów czekać będzie cały wachlarz emocji, na scenie wystąpią zawodowi aktorzy, mistrz szermierki teatralnej oraz uzdolniona limanowska młodzież z działającego przy LDK Teatru "Co się stało ?!".

Wszystkie spektakle odbędą się w sali kinowej przy ul. Łososińskiej 23 w Limanowej.

W tym roku podczas "Przedwiośnia Małych Form Teatralnych" zobaczymy następujące spektakle :

"POCZEKALNIA" – 7 MARCA 2018 (środa), GODZINA 18:00, WSTĘP 10 ZŁ

Maka, Szybki, Kamyk i Su – cztery postaci, o zgoła odmiennych charakterach, spotykają się w tytułowej „Poczekalni”. Ta, z pozoru prozaiczna, okoliczność wkrótce staje się jednak źródłem dynamicznej i frapującej interakcji oraz idących w ślad za nią zaskakujących wydarzeń. Bohaterowie staną w obliczu konfrontacji z nagle narzuconymi ograniczeniami, manipulacją i nieoczekiwaną kontrolą. Co z tego wyniknie? W adaptacji scenariusza Krystyny Chołoniewskiej nie ma miejsca na nudę, są za to ciekawe postaci, barwne dialogi i wartka fabuła. Sztuka porusza kwestie istotne z punktu widzenia relacji międzyludzkich i prowadzi widza do refleksji nad stanem współczesnej rzeczywistości. Żeby zobaczyć jak potoczą się losy bohaterów zapraszamy na spektakl Limanowskiego teatru „Co się stało?!”.


Osoby:

Maka – JOANNA MRÓZEK
Szybki – PATRYK LUPA
Kamyk – JAKUB MOSKAL
Su – KINGA KRÓL
Łysy – KACPER WĄTROBA
Ona – IWONA BUGAJSKA
On – MARCIN KRÓL

Scenariusz – KRYSTYNA CHOŁONIEWSKA
Dekoracje – WIESŁAWA FRĄCZEK
Charakteryzacja – KAROLINA KUBACKA
Realizacja techniczna – JERZY DUDEK, KACPER WĄTROBA, JOANNA MRÓZEK
Reżyseria – MARCIN KRÓL

SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 16 LAT !


"CASTING. Poczekalnia" – 8 MARCA 2018, GODZINA 19:00, WSTĘP 20 ZŁ

To historia o dwóch nieudacznikach, którzy czekają na cud. Tym cudem ma być tytułowy casting, który ma odmienić ich los na lepsze, ma być wrotami do wielkiej kariery i jeszcze większych pieniędzy, szansą na uwielbienie tłumów.
Jednak wiadomo, jak to w życiu bywa, nic nie jest za darmo. Na odmianę trzeba sobie zasłużyć, przychylnemu losowi należy pomóc, dać mu szansę. Bohaterowie tej komedii dają tę szansę losowi co i rusz, wielokrotnie, w koło Macieju i wciąż od nowa. Jest to syzyfowa praca, ale kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana… Odmiana wciąż nie przychodzi. Dlaczego? Przecież spełniają oni wszystkie warunki ludzi sukcesu:
- są stosunkowo młodzi,
- mają talent,
- zapał,
- zamiłowanie do swojego zawodu,
- mają na swoim koncie wiele sukcesów na poziomie... regionalnym, wielu ludzi zna ich... z widzenia,
- są poważani na skalę... na niedużą skalę, co środę wypełniają kupon lotto i czasami trafiają… trójkę.

Dziś jest jednak dzień, kiedy los się odwróci, kiedy przyjdzie wreszcie ta szczęśliwa karta, kiedy drzwi do raju owszem zatrzasną się, ale za plecami. Szczęście jest tuż, tuż... wreszcie koniec czekania. Tylko czy los da im tę szansę na lepsze jutro w życiu… Aktora?

„Casting. Poczekalnia” to przewrotna historia dwóch bohaterów, którzy są przyjaciółmi, rywalami, aktorami, mężami tej samej kobiety. Jest to z założeń autora, polemika ze stereotypami wyobrażeń na temat życia Aktora, pławiącego się w luksusie, jedzącego na złotych talerzach.

Cała historia to splot anegdot, legend, mitów i faktów z życia niejednego aktora. Jest śmiesznie, ale momentami gorzko. Pojawia się żal i współczucie.

„Casting. Poczekalnia” to komediodramat w najlepszym polskim wydaniu.


Autor : Maciej Kowalewski
Rezyseria : Jakub Wons
Muzyka : Szymon Suchoń
Obsada : Sebastian Cybulski, Andrzej Popiel

SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 16 LAT !

Kilka słów o aktorach :

SEBASTIAN CYBULSKI

WALDEMAR w spektaklu „CASTING. Poczekalnia”, rocznik 1982. Absolwent Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi oraz Podyplomowych Studiów Menadżerskich na UW w Warszawie.Współpracuje z wieloma teatrami w Polsce, nie boi się wyjechać w poszukiwaniach artystycznych. Współpracuje z Teatrem Kwadrat, Teatrem Kamienica, Teatrem WARSawy, Teatrem Komedia czy Klubem Komediowym (Warszawa). Pracował z Mikołajem Grabowskim przy „Wspomnieniach Polskich” W. Gombrowicza; z Adamem Sajnukiem „Zaklęte Rewiry’” H. Worcell, „Kontrabnada” D. Mamet; z Robertem Talarczykiem „Open Chopin”; z Andrzejem Rozhinem „Berek, czyli upiór w moherze” M. Szczygielskiego; z Adamem Biernackim „Skąpiec. Work in progress” Moliera czy „Rozkłady Jazdy” Petra Zelenki, z Aleksandrą Konieczną przy spektaklu „Pajęcza sieć”. Z wybitnym rosyjskim reżyserem Grigorijem Lifanovem, pracował przy spektaklach „Bobok” F. Dostojewskiego, „Mistrz i Małgorzata” M. Bułhakowa (w brawurowej roli Korowiowa) czy w roli Raskolnikowa w „Zbrodni i karze” F. Dostojewskiego; oraz jako asystent reżysera: „Gąska” N. Kolady oraz „Ożenek” M. Gogola w Teatrze Studyjnym PWSFTviT w Łodzi. Laureat nagrody Feliks Publiczności za spektakl „Proca” N. Kolady. Za rolę Siemiona w przedstawieniu „Bobok” F. Dostojewskiego otrzymał nagrodę aktorską Biały Bez w Poznaniu. Na dużym ekranie zagrał w filmach „Historia Roja” K. Zalewskiego, „Warsaw by Night” N. Korycka-Gruz, „Kanadyjskie Sukienki” M. Michalskiego. Szerszej publiczności znany z serialu „Barwy Szczęścia”, w którym wcielał się w rolę niepokornego prawnika Ksawerego Rybińskiego. Poza tym zagrał u Macieja Pieprzycy w serialu Canal+ „Kruk. Szepty słychać po zmroku” oraz w serialu TVN „Na Wspólnej” czy też w satyrycznym programie Comedy Central „Drunk History. Pół litra historii”. Gościnnie zagrał w serialu: „Ojciec Mateusz” „Komisarz Alex”, „Wojenne Dziewczyny”. Ostatnio producent przy spektaklach „Rozkłady Jazdy” czy „Pewniak”.

ANDRZEJ POPIEL

ARKADIUSZ w spektaklu „CASTING. Poczekalnia”
.Rocznik 1990. Absolwent PSA im. A. Sewruka w Olsztynie.

Na codzień możemy go oglądać w serialu „Korona Królów” gdzie wciela się w jedną z wiodących ról, postać Księcia Świdnickiego Bolka II. Na dużym ekranie debiutował u Wojtka Smarzowskiego w „Wołyniu” grając brata głównej bohaterki. Następnie przyszła pora na „Jestem Mordercą” Maćka Pieprzycy, „Kamerdynera” Filipa Bajona i kilka innych projektów które są w produkcji. W serialach również obecny m.in. „Ojciec Mateusz” „Komisarz Alex” „Barwy Szczęścia” „M jak Miłość” „Klan” „Na Wspólnej”.W teatrze miał okazję pracować z M. Grabowskim „Trans- Atlantyk”, „Sceny z Nowego Świata” B. Semotiuk, „Separatyści” A. Sroka, „Zabawy z Ogniem” A. Majczak, „Nie dorosłem, czyli piosenki taty Kazika” J. Bończyk oraz „Piosenki Pana Tenorka” K. Jaślar. Bierze udział w czytaniach performatywnych, samemu również je organizując. Do tego dochodzą etiudy, filmy krótkometrażowe, widowiska okolicznościowe, lektorka, praca w radiu, a w planach jest zawładnięcie polskim youtubem!


"AMOR OMNIA VINCIT" – 9 MARCA 2018, GODZINA 19:00, WSTĘP 20 ZŁ


„Posłuchajcie! Kiedy bajka się skończy, będziemy wiedzieli więcej niż wiemy teraz.”
Historia odsłaniająca życie wielkiego pisarza, opowiadająca o skomplikowanych relacjach małżeńskich, obnażająca mroczne zakamarki ludzkich pragnień, wśród których dominują niepokój, bezwzględność i brak miłości. Opowieść o człowieku, którego przejmujące baśnie zna każdy, ale mało kto wie, jak fascynujące
i skomplikowane było jego życie osobiste. Przedstawiam państwu prawdziwą baśń z życia Hansa Christiana Andersena.

Na podstawie FRÅN REGNORMARNAS LIV (Z ŻYCIA GLIST)
Autor: Per Olov Enquist
Przekład: Andrzej Krajewski-Bola
Reżyseria: Rafał Domagała
Lalki: Rafał Domagała, Julia Skuratova
Wykonawca: Rafał Domagała
Czas trwania: 45 min

SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 16 LAT !

Kilka słów o wykonawcy "AMOR OMNIA VINCIT" :

Rafał Domagała


Absolwent Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Debiutował w „Świętoszku” w reż. Pawła Aignera oraz monodramie „Amor Omnia Vincit”, który powstał na III roku studiów. Dodatkowo zajmuje się szermierką teatralną jako nauczyciel i choreograf ze stopniem instruktora. Współpracował m.in. z Teatrem Wybrzeże oraz Gdańskim Teatrem Szekspirowskim jako choreograf fechtunku przy spektaklach: „Wesołe kumoszki z Windsoru” i „Zakochany Szekspir” w reż. Pawła Aignera. Wielokrotnie nagradzany na krajowych i zagranicznych festiwalach szermierki scenicznej.


Bilety na spektakle w cenie :

"POCZEKALNIA" – 7 marca 2018, godzina 18:00 – 10 złotych

"CASTING. Poczekalnia" - 8 marca 2018, godzina 19:00 – 20 złotych

"AMOR OMNIA VINCIT" – 9 marca 2018, godzina 19:00, WSTĘP 20 złotych

Karnet na wszystkie spektakle – 40 złotych

Zapraszamy !

Bilety do nabycia w siedzibie kina KLAPS przy ul. Łososińskiej 23 (budynek OSP Łososina Górna), w godzinach pracy kasy kina oraz na stronie www.ldk.limanowa.pl
Karnety do nabycia tylko w Kasie Kina KLAPS.



Plakat opracowano o: Tło plik wektorowy utworzone przez macrovector - pl.freepik.com oraz Ramka plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy