bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty z Panem Poetą, czyli Pan Poeta Show!
Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w wyjątkowych warsztatach literackich, których w Limanowskim Domu Kultury jeszcze nie było! Na dzieci czekać będzie mnóstwo dobrej zabawy, śmiechu, integracji oraz podróż do świata bajek Pana Poety.
 


BAJKOWE FERIE W LDK 2020

Data – 06.02.2020 r.
Godz. 12:00 – 13:00
(Zespół Szkolno Przedszkolny nr 4, ul. Władysława Reymonta 3
- mała sala gimnastyczna)
 
Warsztaty „Pan Poeta Show”

To wyjątkowe literackie warsztaty dla, podczas których najmłodsi rozpoczynają swoją przygodę z książką z szeroko otwartymi oczami. W końcu nieczęsto odwiedza ich ogromny, prawie dwumetrowy Pan Poeta z „kokardką” na szyi, żółtą walizką pełną rekwizytów i wielkim workiem kolorowych balonów.

Książki, pacynki i superzabawa! W centrum są bajki Pana Poety, do których autor przygotował mnóstwo kreatywnych zabaw. Przykładowo, po historii „Pawia, co ogon miał z przyjaźni” dzieci pomagają odzyskać mu utracony ogonek, doklejając do pacynki piórka na rzepy. W ten sposób lepiej zapamiętują morał z książki: jeśli każdy pomoże choć troszkę, ktoś inny zyska bardzo wiele.

Postaci z książek mówią do dzieci. Monotonne czytanie może być nudne. Kiedy jednak historię opowiada postać z bajki, to co innego. Tym bardziej, że bohatera-pacynkę można dotknąć, pobawić się z nią, a w przypadku „Kury, co tyła na diecie” nawet nakarmić zdrowymi owocami i warzywami. To niezwykle angażujący sposób opowiadania i metoda na utrzymanie uwagi odbiorców.

Skoro show, to zróbmy show! Pewnie zastanawiasz się, po co Panu Poecie balony? Ponieważ show musi być widowiskowe! Podczas jednej z zabaw dzieci podrzucają baloniki na kolorowej chuście animacyjnej. Robi się głośno, wietrznie i kolorowo. Baloniki latają po całej sali. Dzieci krzyczą (dosłownie!) z radości, a panie także się uśmiechają. Nie dziwię się. Choć robiłem to już milion razy – mnie też nadal to bawi.

Kufer pełen przebieranek! Dzieci uwielbiają się przebierać. Tak jak „Kaczka, co przebrała miarkę”. Po przeczytaniu tej bajki, dzieci poznają kaczą garderobę. Odnajdują w niej blisko 50 kolorowych okularów, 46 różnorodnych czapek i 47 dodających uroku wzorzystych peleryn. Mają zupełną dowolność w kompletowaniu swoich przebrań, a wychodzi im to lepiej niż niejednemu styliście.


Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy