bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„ZAWSZE PIĘKNE” - retransmisja spektaklu z Londynu 18 lutego w kinie Klaps!


Limanowski Dom Kultury oraz kino Klaps zapraszają na retransmisję londyńskiego spektaklu „ZAWSZE PIĘKNE”, która odbędzie się 18 lutego o godz. 19:00 w sali widowiskowej LDK.

 

Laureatka nagrody Pulitzera Katherine Boo spędziła trzy lata w Annawadi, slumsach stolicy Indii, obserwując życie drobnych złodziei, nieletnich śmieciarzy i kobiet. Swoje obserwacje opisała w bezkompromisowej książce Zawsze piękne. Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju (Behind the Beautiful Forevers). Za książkę tę otrzymała National Book Award for Non-Fiction 2012. Książka została przetłumaczona na język polski i ukazała się w 2013 roku. Sztukę na motywach bestselera napisał David Hare (scenarzysta filmu „Godziny”, autor sztuki „Prześwit”), oddając epickość i siłę opowieści. Bohaterowie sztuki, mieszkańcy rynsztokowej dzielnicy biedy Bombaju w przejmujący sposób opowiadają o swojej codzienności, lękach, radościach i marzeniach.


Indie starają się nadrobić zaległości w stosunku do bogatszych części świata. Ale poza dzielnicą luksusowych hoteli w okolicy lotniska Bombaj leżą rozległe slumsy, pełne ludzi realizujących własny plan na życie. Zehrunisa i jej syn Abdul starają się oddać do recyklingu tyle śmieci, aby starczyło na ich własny nowy dom. Niski dwunastolatek Sunil chce jeść tak długo, aż będzie tak wysoki jak złodziej Kalu. Asha chce skorzystać z rządowych środków na walkę z ubóstwem, aby wejść do wyższej kasty, a jej córka Manju zamierza zostać pierwszą wykształconą kobietą w slumsach. Ale system, w którym funkcjonują jest delikatny, wrażliwy na przemiany. Globalna recesja zagraża handlowi śmieciami, a inny mieszkaniec slumsów ma zamiar złożyć doniesienie, które wstrząśnie całą okolicą.

 

PRZEDSTAWIENIE Z POLSKIMI NAPISAMI.


 

Czas trwania ok. 180 minut.


 

Bilety w cenie:

normalny – 30 zł

ulgowy – 25 zł

grupowy (od 4 osób) – 20 zł

są już do nabycia w kasie kina Klaps.


 

Zapraszamy!


 

Szczegółowy program całego cyklu retransmisji na plakacie i oficjalnej stronie LDK: www.ldk.limanowa.pl.

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy