bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Zbliża się 41. Limanowska Słaza


Zapraszamy na Festiwal Folklorystyczny z 40-letnią tradycją czyli Limanowską Słazę, który odbędzie się w dniach od 5 do 8 listopada br. w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

Limanowska Słaza to jedno z najważniejszych wydarzeń folklorystycznych w naszym regionie, które trwa nieprzerwanie od 41 lat i przyciąga tłumy entuzjastów kultury ludowej.

Tegoroczny, 41. Festiwal, odbędzie się w dniach od 5 do 8 listopada. Wzorem lat ubiegłych festiwal zgromadzi wykonawców z powiatu limanowskiego, którzy wystąpią podzieleni na następujące kategorie: Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi oraz Mistrz i Uczeń.
Wszystkie występy konkursowe poddane zostaną ocenie 4 osobowej komisji jurorów w skład której wchodzić będą autorytety w dziedzinie etnografii, dialektologii, muzyki i choreografii.
Przewodniczącą Jury jest mgr Aleksandra Szurmiak-Bogucka (etnomuzykolog). Pozostali członkowie jury to: mgr Michalina Wojtas (choreograf), mgr Benedykt Kafel (etnograf) i dr Artur Czesak (dialektolog).

Jak zawsze festiwalowi będą towarzyszyć stoiska z regionalnymi produktami oraz dziełami artystów ludowych.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem Limanowskiej Słazy jest Limanowski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Limanowian. Festiwal wspiera również Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

Projekt jest realizowany przy wsparciu Województwa Małopolskiego.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy