bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Zbliża się III Limanowska Wiosna Poetycka


29 maja o godzinie 10.00 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbędzie się trzecia już edycja Limanowskiej Wiosny Poetyckiej. Jej organizatorami są Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury. Patronami honorowymi są starosta limanowski oraz burmistrz miasta Limanowa. Wstęp oczywiście wolny.

Cieszymy się, że formuła tej młodej nadal imprezy sprawdza się, spotyka z zainteresowaniem i gromadzi sporo uczestników. Zapraszamy w ostatni poniedziałek maja o godzinie 10.00 do Limanowskiego Domu Kultury. Dobrej poezji z odrobiną aktorstwa oraz dobrej muzyki nie zabraknie. Fajnego, eterycznego nastroju wytwarzanego za pomocą osób interpretujących te dwie dziedziny sztuki – również.  Gwarantujemy. – zachęcają organizatorzy. Podczas imprezy m.in. prezentowane będą nagrodzone wiersze przez aktorów teatru „Co się stało?” przy muzycznym akompaniamencie Krystiana Jaworza. Ponadto odbędzie się koncert Limanowskiej Orkiestry Kameralnej.

Limanowska Wiosna Poetycka organizowana jest od roku 2015. Jest to impreza literacka, podsumowująca w formie gali poetyckiej tradycyjny, organizowany od lat Powiatowy Konkurs Poetycki im. Zosi Smreczyńskiej, córki Władysława Orkana. Tegoroczna edycja opatrzona była hasłem przewodnim „W marzeń zachwycie”. Konkurs oraz Limanowską Wiosnę Poetycką Organizują: Powiat Limanowski, Burmistrz Miasta Limanowa, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej oraz Limanowski Dom Kultury. Adresowany jest do mieszkańców Powiatu Limanowskiego każdej kategorii wiekowej. 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy