bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Zielne snopki - zapraszamy do udziału w warsztatach


Limanowskie Seniorki działające przy Limanowskim Domu Kultury, które realizują inicjatywę pt. „Z tradycją naszych Ojców” zapraszają dzieci w wieku od 8 – 12 lat do udziału w warsztatach tworzenia tradycyjnych zielnych snopków.Od najdawniejszych czasów w dniu najpiękniejszego święta polskiego lata, czyli Święta Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, u nas nazywanego świętem Matki Boskiej Zielnej przygotowywano i święcono bukiety z ziół i kwiatów. Bukiety zielne są hymnem pochwalnym - i dziękczynnym - wobec świata pożytecznych dzikich roślin oraz kwiatów.

W trakcie zajęć uczestnicy poznają zasady tworzenia tradycyjnych bukietów, które przypominają snopki zielne, zrobione z mnóstwa roślin i bardzo zbite. Wykorzystanie do wykonania kompozycji powszechnych w polskich polach i cenionych ze względu na właściwości lecznicze ziół i roślin pozwoli im zapoznać się ich właściwościami leczniczymi.

Termin realizacji warsztatów 14 sierpnia 2019 w godzinach od 12- 15.

Zajęcia bezpłatne.

Liczba miejsc ograniczona!!!

Inicjatywa realizowana jest w ramach projektu "Liderzy 60+, edycja 2" współfinansowanego ze środków Rządowego Programu Na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 za pośrednictwem Fundacji Dzień Dobry. 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy