bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Ziemia Maryi” w kinie Klaps od 10 października


Już od najbliższego piątku, zapraszamy na film „Ziemia Maryi”. Ten długo oczekiwany w Polsce film okazał się niezwykle popularnym obrazem w całej Hiszpanii. To przykład na to, że dobrej jakości produkcje dotykające tematyki duchowości są zawsze na czasie.

„Ziemia Maryi” to nie tylko kino biblijne, film drogi, dramat, komedia czy film dokumentalny. To opowieść, która łączy wymienione gatunki i wykracza daleko poza ograniczenia tradycyjnych schematów kinowych. Twórcy filmu, unikając osądzania i dawania prostych recept moralnych, zdecydowali się wyruszyć w podróż po całym świecie, aby spotkać się z ludźmi, którzy twierdzą, że doświadczyli bezpośredniego kontaktu z Maryją Dziewicą. „Ziemia Maryi” to podróż po świecie, ziemi Maryi, w którym to, co często traktuje się jako religijny, abstrakcyjny schemat, przyjmuje formę
żywej, osobowej i wręcz namacalnej obecności.
 
Powaga głównego przesłania filmu jest z dużą dozą przekory i humoru równoważona przez lekkość intrygi fabularnej i scen biblijnych. Całość harmonijnie dopełnia bardzo wysoka jakość wizualna tej produkcji.
 
Krytycy zgodnie twierdzą, że ten film „może dać odpowiedzi na pytania, których nie mamy śmiałości stawiać”
 

Zapraszamy!
 

Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy