bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„ZŁOTY WIEK” - 11 grudnia zapraszamy na kolejny spektakl z Teatru Bolszoj!


Limanowski Dom Kultury oraz kino Klaps zapraszają na retransmisję przedstawienia baletowego z moskiewskiego Teatru Bolszoj „ZŁOTY WIEK”, która odbędzie się 11 grudnia o godz. 15:45 w sali widowiskowej LDK.


„Złoty Wiek” to dzieło genialnego rosyjskiego symfonika, jednego z najwybitniejszych kompozytorów XX wieku – Dmitrija Szostakowicza. Jeden z jego baletów, „Jasny Potok” mogliśmy zobaczyć w kinie Klaps 27 listopada. Zarówno „Jasny Potok” jak i „Złoty Wiek” nie miały łatwego żywota. Będące obiektem ostrej krytyki zostały objęte cenzurą i zdjęte z afisza. Dopiero choreograf i dyrektor baletu Bolszoj, Jurij Grigorowicz, przywrócił w 1982 r. na nowo „Złoty Wiek” na scenę.


Akcja baletu rozgrywa się w środowisku gangsterskim i opowiada historię Borysa, przedstawiciela radzieckiej młodzieży, który zakochuje się w tancerce Ricie, która na co dzień występuje w kabarecie „Złoty Wiek”. Ritę pragnie zdobyć także miejscowy gangster Jaszka, ukrywający się pod przebraniem artysty rewiowego monsieur Jacques’a. I w ten sposób pomiędzy rywalami dochodzi do walki.


„Złoty Wiek” można zobaczyć tylko na moskiewskiej scenie, ale dzięki cyklowi „Bolshoi Ballet Live” możemy go zobaczyć bez udawania się osobiście do stolicy Rosji. To nie lada gratka, dla każdego wielbiciela baletu.


Czas trwania ok. 140 minut.


Bilety w cenie:

normalny – 35 zł
ulgowy – 30 zł
grupowy (od 4 osób) – 25 zł

są już do nabycia w kasie kina Klaps.


Zapraszamy!
 
 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy