bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Znamy gwiazdy OFPT 2017!


Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Limanowski Dom Kultury mają przyjemność zaprosić na kolejną edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej. 13 sierpnia 2017, w amfiteatrze w Parku Miejskim w Limanowej, będzie można usłyszeć wykonawców z całej Polski, chcących zaprezentować publiczności swoje autorskie utwory jak również te znane każdemu.
Gwiazdami tegorocznego Festiwalu będą zespoły „Dom o Zielonych Progach” oraz „Na Bani”.
 
Od początku trwania konkursu, czyli od 1983 roku, jego organizatorem jest Limanowski Dom Kultury. Tegoroczna edycja będzie czwartą, po reaktywacji festiwalu w 2014 roku. Przez ostatnie trzy lata odwiedziło nas przeszło 80 wykonawców z całej Polski – od Mazur przez Podkarpacie aż po Małopolskę i nasz region. Gwiazdami Festiwalu byli Ania Rusowicz, Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa, Łukasz Jemioła oraz zespół „Chwila Nieuwagi”.
 
Podobnie jak w ubiegłych latach, festiwal rozpoczną przesłuchania konkursowe, z których Jury wyłoni zwycięzców. Artyści zawalczą o atrakcyjne nagrody rzeczowe i finansowe, a przede wszystkim o uznanie w oczach słuchaczy i widzów.
 
Tegoroczny OFPT uświetnią występy dwóch zespołów. Na scenie pojawi się „Dom o Zielonych Progach”, zespół którego nazwę niektórzy wymieniają dziś jednym tchem obok nazw takich klasyków piosenki zwanej poetycką lub turystyczną jak „Wolna Grupa Bukowina” czy „Stare Dobre Małżeństwo”. Na pewno członkowie grupy, która za nazwę przyjęła tytuł pięknego wiersza Kazimierza Węgrzyna, wychowywali się na piosenkach swoich wielkich poprzedników i w jakiś sposób były one dla nich wzorem. Na pewno też, zajmując od parunastu lat ważne miejsce na muzyczno-poetyckiej scenie, są ich następcami i kontynuatorami, choć zdążyli wypracować swoją własną, niepowtarzalną drogę, a ich piosenki weszły do kanonu utworów, które można usłyszeć na szlaku, w schroniskach czy przy ognisku.
 
„Dom o Zielonych Progach” to grupa dojrzałych muzyków, mających na koncie setki koncertów, udział w licznych festiwalach i przeglądach. Zespół wydał trzy autorskie płyty i jest współtwórcą projektu „W górach jest wszystko, co kocham...” - czyli cyklu koncertów w ośrodkach akademickich całego kraju.
 
 
Drugą gwiazdą OFPT 2017 będzie zespół „Na Bani”. Jest to trójmiejska grupa muzyczna wykonująca utwory z nurtu piosenki turystycznej i poetyckiej. Finezyjne wiersze Tomasza Borkowskiego zespół stroi w dźwięki z lekkością, nadając im ponadczasową wartość, a słuchaczom - radość odkrywania niuansów muzyczno-słownych, co sprawia, że nawet po wielokrotnym odsłuchaniu piosenki grupy „Na Bani” nie potrafią się znudzić. Całości dopełnia niezwykle rozbudowane instrumentarium zespołu, co w połączeniu z pięknymi partiami wokalnymi stanowi prawdziwą ucztę literacko-muzyczną dla słuchaczy.
 

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej to nie tylko muzyka na najwyższym poziomie, ale również szczególna atmosfera i klimat turystycznych spotkań przy ognisku, i oczywiście dobra zabawa, które 13 sierpnia wypełnią cały limanowski park.
 
Do udziału w festiwalu zachęcamy zarówno zespoły jak i solistów. Zgłoszenia oraz załączone utwory w formacie mp3 lub CD, należy składać do 29 lipca 2017 r., na adres Limanowskiego Domu Kultury (ul. B. Czecha 4, 34-600 Limanowa) lub mailowo na adres ofpt@ldk.limanowa.pl.
 
Wszelkie informacje, regulamin, karta zgłoszenia i aktualności dostępne na stronie www.ofpt.limanowa.pl.
 
Więcej na temat wydarzeń kulturalnych w Limanowej na www.ldk.limanowa.pl oraz www.fb.com/LimanowskiDomKultury.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy