bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Znamy program 41. Festiwalu Folklorystycznego Limanowska Słaza


Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Limanowski Dom Kultury mają przyjemność zaprosić na kolejny, 41. Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza. Od 5 do 8 listopada, w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury wystąpią artyści ludowi z regionu Limanowszczyzny.

Limanowska Słaza to jedno z najważniejszych wydarzeń folklorystycznych w naszym regionie, które trwa nieprzerwanie od 41 lat i przyciąga tłumy entuzjastów kultury ludowej.

Tegoroczny, 41. Festiwal, odbędzie się w dniach od 5 do 8 listopada jak zawsze w Limanowskim Domu Kultury. Wzorem lat ubiegłych festiwal zgromadzi wykonawców z powiatu limanowskiego, którzy wystąpią podzieleni na następujące kategorie: Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi oraz Mistrz i Uczeń.

Wszystkie występy konkursowe poddane zostaną ocenie 4 osobowej komisji jurorów w skład której wchodzić będą autorytety w dziedzinie etnografii, dialektologii, muzyki i choreografii.

Przewodniczącą Jury jest mgr Aleksandra Szurmiak-Bogucka (etnomuzykolog). Pozostali członkowie jury to: mgr Michalina Wojtas (choreograf), mgr Benedykt Kafel (etnograf) i dr Artur Czesak (dialektolog).

Jak zawsze festiwalowi będą towarzyszyć stoiska z regionalnymi produktami oraz artystów ludowych.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem Limanowskiej Słazy jest Limanowski Dom Kultury oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Limanowian. Festiwal wspiera również Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.


Projekt jest realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”.


PROGRAM FESTIWALU:

5.11.2015 - czwartek
14:00 - I Koncert Konkursowy
16:30 - Oficjalne otwarcie 41. Festiwalu Folklorystycznego Limanowska Słaza
17:00 - II Koncert Konkursowy
20:00 - III Koncert Konkursowy

6.11.2015 - piątek
15:00 - IV Koncert Konkursowy
19:00 - V Koncert Konkursowy

7.11.2015 - sobota
15:00 - VI Koncert Konkursowy
18:00 - VII Koncert Konkursowy
19:30 - Prezentacja filmu z okazji 35. edycji Ogólnopolskiego Seminarium Folklorystycznego
20:00 - Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Roztocze”

8.11.2015 - niedziela
15:00 - Zakończenie 41. Festiwalu Folklorystycznego Limanowska Słaza (ogłoszenie wyników, wręczenie nagród, Koncert Finałowy)

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy