bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Znamy wyniki 38. Konkursu Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych. EDYCJA ON-LINE


Wyjątkowo bo online odbyła się 38.  edycja Konkursu Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych - DRUZBACKA 2021 w Podegrodziu. Konkurs odbywał się w dniach 6–8 maja 2021 roku. Tegoroczni Wykonawcy pochodzili z sześciu powiatów: gorlickiego, jasielskiego, limanowskiego, myślenickiego, nowosądeckiego, suskiego z województw małopolskiego i podkarpackiego. Do konkursu w poszczególnych kategoriach zgłoszonych zostało 178 prezentacji konkursowych w tym: 36 muzyk, 57 instrumentalistów, 26 grup śpiewaczych dorosłych, 45 śpiewaków solistów, 8 mistrzów z uczniami oraz 5 punktów programu z kategorii drużbów i starostów weselnych.

Wszystkie występy oceniane były przez Komisję Artystyczną, w której zasiedli:

• Anna Borucka - Szotkowska - etnomuzykolog

• Jadwiga Adamczyk - muzyk, MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu

• Artur Czesak - językoznawca

• Benedykt Kafel - etnograf, MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu

 

Tradycyjnie wśród nagrodzonych artystów znaleźli się również członkowie Zespołu Regionalnego "Limanowianie", działającego przy Limanowskim Domu Kultury. I tak:

W kategorii KONKURS MUZYK LUDOWYCH dorośli: II miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 500 zł otrzymali muzycy z Zespołu Regionalnego „LIMANOWIANIE” z Limanowej.

W kategorii KONKURS GRUP ŚPIEWACZYCH dorośli: III miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 150 zł otrzymała grupa z Zespołu Regionalnego „LIMANOWIANIE” z Limanowej.

W kategorii KONKURS ŚPIEWU SOLOWEGO dorośli nagrodę główną w postaci „Złotego Słowika” i nagrodę pieniężną w wysokości 150 zł otrzymał Jacek Smaga ze Stróży – kierownik Zespołu Regionalnego „LIMANOWIANIE”.

Pan Jacek otrzymał również rekomendacje Komisji na Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

 Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy na rzecz propagowania naszego lokalnego folkloru.

 

 

Dla przypomnienia dodamy tylko, że  DRUZBACKA to najstarszy i o największym zasięgu przegląd w regionie, który od wielu lat cieszy się ogromną popularnością. Jego początki sięgają roku 1980. Swym zasięgiem obejmuje regiony: Lachów Sądeckich, Lachów Limanowskich, Lachów Szczyrzyckich, Górali Sądeckich, Górali Nadpopradzkich, Górali Babiogórskich, Kliszczaków, Zagórzan i Pogórzan.

 

Fot. MCK Sokół Nowy Sącz

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy