bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Zołzy” - premiera spektaklu limanowskiego Teatru „Co się stało?!” na zakończenie Przedwiośnia Teatralnego


Podczas trzeciego dnia Przedwiośnia Teatralnego na deskach LDK wystąpią aktorzy z Teatru „Co się stało?!” działającego przy Limanowskim Domu Kultury. „Zołzy” będą siódmą premierą Teatru, pierwszą wyreżyserowaną przez Marcina Króla, wychowanka grupy.

 

Zołzy” to dwa, niezwykle żywe i emocjonalne, przeplatające się monologi licealistek – Niuni i Kariny. Niunia jest zapatrzona w Pati, atrakcyjną, zamożną i bardzo pewną siebie klasową liderkę. Bez szemrania wykonuje jej polecenia, stosuje wskazane przez nią diety, ubiera się pod dyktando i… coraz bardziej popada w kompleksy, ponieważ mimo starań wciąż odbiega od ideału. Karina, jest byłą przyjaciółką Pati. Po tym, jak się jej naraziła, staje się „niewidzialna” dla otoczenia. Jest klasowym wyrzutkiem i kozłem ofiarnym. Dziewczyna z trudem zmaga się z samotnością, wykluczeniem, mobbingiem i biedą.
 

W sztuce zderzone zostają skrajne postawy dojrzewających i dynamicznie zmieniających się bohaterek. Kiedy pierwsza zmierza ku abstrakcyjnym ideałom lansowanym przez kolorowe czasopisma, druga zmaga się z przyziemnymi problemami. A przecież każda z nich głęboko przeżywa swoje porażki.

 

Autorka sztuki – Izabela Degórska - skupia się na jednym z najważniejszych problemów młodych ludzi: potrzebie akceptacji. Niunia zadaje sobie pytanie, jak daleko można się posunąć w chęci przypodobania się innym? Kiedy traci się swoją tożsamość? Karina, jej przeciwieństwo, obrazuje tych, którzy powiedzieli grupie „nie” i ponieśli konsekwencje.

 

 

Osoby:

Niunia – AGNIESZKA LEŚNIAK

Karina – KINGA KRÓL

 

Reżyseria – MARCIN KRÓL

 


 

Bilety na wydarzenia można nabyć w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. W dniach od 11 do 13 marca będą one do nabycia na godzinę przed rozpoczęciem każdego ze spektakli w kasie kina Klaps.


Ceny biletów:

Ratuj się kto rodzi” - 15 zł

Damy i Huzary” - 15 zł

Zołzy” - 5 zł

Karnet na wszystkie spektakle – 30 zł

 

ZAPRASZAMY!

fot. Joanna Mrózek

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy