yt
ofpt
ofpt
bip
banner

Zapraszamy do kina Klaps - ul. Łososińska 23!

banner

Kolejny sezon retransmisji z teatru Bolshoi w kinie Klaps!

banner

"Chłopiec z burzy" od 18 stycznia w Kinie Klaps!

banner

"Sekretny świat kotów" od 18 stycznia w Kinie Klaps!

banner

"Misja Yeti" od 11 stycznia w Kinie Klaps!

banner

"Ralph Demolka w Internecie" od 11 stycznia w Kinie Klaps!

banner

"Underdog" od 11 stycznia w Kinie Klaps!

Kino Klaps na 100-lecie Niepodległości

Kino Klaps na 100-lecie Niepodległości
Kino Klaps w Limanowej również włącza się w obchody 100-lecia polskiej niepodległości. W dniach 9 do 11.11 listopada o godz. 18:30, tuż przed popołudniowym seansem "Planety singli 2", zostaną wyświetlone trzy filmy z cyklu „Historia w ożywionych obrazach”. Widzowie zobaczą „Rejtana – upadek Polski” (9.11), „Wiosnę roku 1905” (10.11) oraz „Wejście Strzelców Józefa Piłsudskiego do Kielc” (11.11).
 
POLSKA NIEPODLEGŁA to druga odsłona cyklu Historia w ożywionych obrazach, na którą składa się dziesięć ekranizacji wybranych dzieł malarskich i grafik, przedstawiających wydarzenia oraz postacie związane z dążeniami do odzyskania przez Polskę niepodległości. Cykl edukacyjny wyprodukowany został przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych. Projekt sfinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017–2021.
Dzięki pracy wybitnych twórców na ekranie ożywają m.in.: Tadeusz Rejtan, Tadeusz Kościuszko, Emilia Plater, żołnierze spod Olszynki Grochowskiej, bohaterowie Powstania Styczniowego, szwoleżerowie z czasów Księstwa Warszawskiego, rewolucjoniści z 1905 roku, a także Józef Piłsudski na czele podległych mu oddziałów strzeleckich, które dały początek Legionom.
Reżyserem i scenarzystą całego cyklu jest Marek Brodzki. Autorami zdjęć są Arek Tomiak i Paweł Flis. Za scenografię odpowiada Marek Warszewski a za kostiumy Katarzyna Lewińska.

WSTĘP NA POKAZY WOLNY!

czas trwania filmów: 15 do 19 minut


Cały cykl "Historia w ożywionych obrazach" zostanie wyświetlony 14.11 od godz. 9:00.

 
Czytań: 74prDodano: 14:44, 08.11.2018r.

Galeria zdjęć

O Limanowskim Domu Kultury