bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Galeria

Zespół Regionalny Pieśni i Tańca "Pisarzowianie" powstał 1 marca 1975 r. z inicjatywy Państwa Weroniki i Stanisława Liberdów. Obecnie prowadzony jest przez Weronikę Liberda oraz jej córkę Bożenę Ampulską.
To zespół autentyczny w swoich zwyczajach, obrzędach, strojach, tańcach, śpiewie, muzyce oraz gwarze. Prezentuje bogaty i wciąż żywy folklor Lachów Ziemi Limanowskiej. Zespół tworzy ponad trzydziestoosobowa grupa, przedstawicieli trzech pokoleń – dorosłych, młodzieży oraz dzieci pochodzących z Pisarzowej i okolic.
Repertuar grupy stanowią widowiska ilustrujące miejscowe zwyczaje i obrzędy. O wysokiej randze zespołu świadczą liczne dyplomy, nagrody i puchary zdobywane na renomowanych konkursach i festiwalach.
Zespół Regionalny Pieśni i Tańca "Pisarzowianie" występuje corocznie na przeglądach kolędniczych, Festiwalu Folklorystycznym "Limanowska Słaza", przeglądach teatralnych w Czarnym Dunajcu i Tarnogrodzie.
Swój dorobek artystyczny "Pisarzowianie" prezentują w Polsce i za granicą. Występowali m. in. w Żywcu, Zakopanem, Węgrowie, Kazimierzu, Dąbrowie Górniczej, Strzegomiu, Podegrodziu, Krynicy, czy też w Watykanie, we Francji, w Niemczech i na Słowacji.
W grudniu bieżącego roku na deskach Limanowskiego Domu Kultury zespół obchodził swoje 35-lecie.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy