bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Galeria

W dniach 29-30 listopada br. w sali im. Lucjana Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu odbyła się 2 edycja Festiwalu "Talia-Korzenie". Przez dwa dni trwania Festiwalu sala oblężona była przez publiczność, która obejrzała aż osiem spektakli przygotowanych przez zespoły regionalne z całej Małopolski.
W drugim dniu Festiwalu publiczność miała możliwość podziwiać Zespół Regionalny "Limanowianie", który wystąpił z programem "Śmiguśnioki", za który otrzymał wyróżnienie i nominację do „produkcji końcowej projektu CZTERY TALIE ROKU”, która odbędzie się w Tarnowie w 2013 roku.
Przypomnijmy: "Talia-Korzenie" to projekt Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, realizowany we współpracy z Małopolskim Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu, którego założeniem jest zwiększenie aktywności twórczej i zainteresowania kulturą ludową. U podstaw projektu leży przeświadczenie, że dziedzictwo kulturowe Małopolski to ogromna, budowana przez wieki przestrzeń duchowa i materialna, do której każda z kilkunastu zamieszkałych tu grup etnicznych wniosła cząstkę siebie. To nie tylko sposób budowania domów, zdobnictwo, strój, obyczaj, muzyka i taniec, ale także przywiązanie do wiary ojców, sposób wychowania i zaszczepiania młodemu pokoleniu hierarchii wartości moralnych.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy