bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Galeria

W dniu 28 grudnia br. w sali kameralnej LDK w ramach cyklu "Kameralnie-Kulturalnie" odbył się koncert Marioli Bukowiec i zespołu Surreal Players+.
Mariola Bukowiec to zafascynowana jazzem anglistka, wykształcona w kierunku śpiewu klasycznego. Tajniki jazzu zgłębiała u Anny Mikoś-Kamalskiej. Współpracuje z zespołami muzyki rozrywkowej. Finalistka ogólnopolskiego festiwalu Kiepura Fest. Kocha Limanowszczyznę, z której pochodzi.
Grupę SURREAL PLAYERS+ tworzą absolwenci krakowskiej Akademii Muzycznej: jazzowy pianista, kompozytor i aranżer Krystian Jaworz oraz wiolonczelistka Magda Pluta. Muzycy rozpoczęli wspólną działalność posiadając już ciekawe artystyczne dokonania, takie jak udział w nagraniach dla Polskiego Radia i prestiżowej nowojorskiej wytwórni TZADIK, współpraca z wybitnymi zespołami reprezentującymi różnorodne gatunki muzyczne (Bester Quartet, Gurgul Band, Pudelsi, Samech). Duet gra kompozycje autorskie, śmiało łącząc w nich elementy stylistyczne jazzu, folku, muzyki ilustracyjnej, klasycznej i eksperymentalnej. Do dwójki instrumentalistów dołączyła rodowita Limanowianka - skrzypaczka Renata Borucka, absolwentka Akademii Muzycznych w Krakowie i Katowicach, grająca w zespołach Marlena Quartet i Acclamationi Divote, pasjonatka jazzu i muzyki folk.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy