bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Jak korzystać z oferty kulturalnej w dobie pandemii - obecne regulacje i obostrzenia

Jak korzystać z oferty kulturalnej w dobie pandemii? Mimo wielu utrudnień z tym związanych branie udziału w seansach filmowych, koncertach czy innych wydarzeniach nadal jest atrakcyjne i może sprawiać przyjemność. Wystarczy, że wspólnie podejmiemy działania, które pozwolą bezpiecznie, z obopólnym zrozumieniem i w spokoju czerpać z dóbr kultury.

 

Na początek zaufaj nam :).

Podejmujemy wszelkie starania abyście czuli się w naszej instytucji bezpiecznie.

 

Nie wiesz jakie obecnie przepisy i obostrzenia obowiązują w instytucjach kultury? Oto najważniejsze z nich:

  1. obowiązkowe zakrywanie ust i nosa przez uczestników wydarzeń za pomocą maseczki;
  2. udostępnianie widzom lub słuchaczom nie więcej niż 30% liczby miejsc na sali (do limitu nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19);
  3. zakaz spożywania jedzenia i napojów na sali kinowej, podczas koncertu, spektaklu etc.

 

Limit 30% miejsc w przypadku sali widowiskowej to 131 miejsc, a sali kameralnej 23 miejsca.

 

Dezynfekuj dłonie! Na terenie obiektu, przy wejściach do sali widowiskowej, kameralnej oraz w pracowniach warsztatowych znajdują się pojemniki z płynem dezynfekującym.

 

Jak wygląda sprzedaż biletów na wydarzenia i seanse filmowe?

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 14 grudnia 2021r., zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii na jednym seansie filmowym lub wydarzeniu zajętych może być 30% miejsc znajdujących się na sali.

W przypadku zapełnienia Sali do limitu określonego powyżej, wstęp na salę jest możliwy wyłącznie dla osób zaszczepionych przeciwko COVID-19, pod warunkiem dobrowolnego okazania przez te osoby unijnego cyfrowego zaświadczenia o szczepieniu, w momencie zakupu biletu w kasie kina. Przepis ten obejmuje również dzieci w wieku od 5 lat.

W przypadku wcześniejszego kupna większej liczby biletów, w sytuacji gdy przy zakupie certyfikat okazała jedynie osoba kupująca z zastrzeżeniem, że pozostałe osoby są również zaszczepione, mają one obowiązek okazania certyfikatu w momencie wejścia na salę kinową lub podchodząc do kasy kina przed danym seansem, na który zakupili bilet.

 

Więcej informacji znajdziecie w regulaminach korzystania z sali widowiskowej i kameralnej: Regulamin Sali Widowiskowej, Regulamin Sali Kameralnej.

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy