bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Kalendarium

I Limanowskie Dyktando

Udział w Dyktandzie jest bezpłatny. Uczestnikami mogą być uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich z terenu miasta Limanowa i powiatu limanowskiego, jak też dorośli mieszkańcy powiatu limanowskiego oraz zaproszeni goście.

Dyktando przeprowadzone zostanie 18 listopada b.r. o godzinie 11.00 w Limanowskim Domu Kultury. Regulamin konkursowy oraz kartę zgłoszenia można pobrać ze stron internetowych organizatorów Dyktanda (www.mbp.limanowa.pl , www.ldk.limanowa.pl).

Termin zgłoszeń mija 20 października.
 

Organizatorzy stworzyli również kategorię Gość Specjalny i zaprosili do udziału m.in. władze, samorządowców, proboszczów i przedstawicieli służb mundurowych. Podobnie jak w przypadku pozostałych, kategoria ta jest anonimowa.

Autorem i przewodniczącym jury I Limanowskiego Dyktanda będzie dr Maciej Malinowski z Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Jest on autorem wielu tekstów dyktand, pracował też wielokrotnie w tego typu imprezach w charakterze jurora. W 1990 roku zdobył tytuł Mistrza Ortografii Polskiej w ogólnopolskim konkursie ortograficznym pn. „Dyktando” w Katowicach.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody: nagrody rzeczowe o równowartości 1000 zł, 600 zł i 400 zł za I, II i III miejsce w kategorii do lat 16 oraz nagrody rzeczowe o równowartości 1500 zł, 1100 zł i 900 zł za I, II i III miejsce w kategorii powyżej 16 roku życia.

ZAPRASZAMY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy