bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Kalendarium

Przedwiośnie Małych Form Teatralnych

PROGRAM:

13 marca 2013 (środa)
godz. 18.00 - „RONDO” wg tekstu Bogusława Schaeffera; Reż. Piotr Bikont; TEATR „KTO” KRAKÓW; Spektakl „RONDO” to zabawna nieco surrealistyczna inscenizacja jednej z mniej znanych sztuk Schaeffera. Jest to opowieść o kobietach, które zakładają feministyczne pismo dla kobiet.  

14 marca 2013 (czwartek)
godz. 18.00 - „LATAJ Z KRYSTYNĄ” wg tekstu Agnieszki Kasprzyk; Reż. Andrzej Sadowski; Wyk. Aldona Jankowska; To tragikomedia opowiadająca o tym do czego może doprowadzić pozornie błaha idea, brana absolutnie na poważnie. Jak to się dzieje, że przeciętni, dobrzy ludzie, żyjący „tu i teraz” nie mogą znieść rzeczywistości, są zdolni posunąć się do radykalnych rozwiązań żeby ją zmienić? Na to pytanie Aldona Jankowska szuka odpowiedzi, a przy tym opowiada bardzo zabawną historię, mając jak zwykle mocnego asa w rękawie. Spektakl otrzymał nagrodę publiczności podczas VI KATOWICKIEGO KARNAWAŁU KOMEDII.
Aldona Jankowska – aktorka teatralna i filmowa, sławę przyniosły Jej parodie m.in. Zyty Gilowskiej, posłanki Hojarskiej, Anny Fatygi.  

15 marca 2013 (piątek)
godz. 18.00 - „MÓJ BOSKI ROZWÓD” wg tekstu Geraldine Aron; Reż. Jerzy Gruza; Wyk. Krystyna Podleska; To wzruszająca i pełna optymizmu historia kobiety w średnim wieku, którą porzuca mąż a córka wyprowadza się do narzeczonego. Do wypełnienia pustki Angela ma tylko psa i telefon. Teraz na nowo musi odnaleźć swe miejsce na ziemi, sens życia i szczęście. Po różnorakich perypetiach udaje się to Jej i jest to triumf kobiety, która nigdy nie zatraciła nie tylko humoru ale i młodzieńczej ciekawości świata, a także dystansu do siebie i innych. Dlatego ta opowieść to piękna ludzka historia, to triumf optymizmu i wiary w „kolejny lepszy dzień”
Krystyna Podleska - znana szczególnie z roli Oli w kultowym juz dziś filmie "MIŚ" Stanisława Barei.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy