bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Kalendarium

Wakacyjne teatrzyki dla dzieci - ŻÓŁTA CIŻEMKA

Kup Bilet

25 lipca o godz. 12:00 aktorzy teatru BLASZANY BĘBENEK przedstawią spektakl "Żółta ciżemka".

 

Jest to historyczny spektakl, który rozgrywa się w XV wieku, w czasach panowania króla Kazimierza Jagiellończyka. Główny bohater Wawrzuś jest dzieckiem ze wsi Poręba. Posiada uzdolnienie rzeźbiarskie, jednak nie zyskuje uznania w kręgu rodzinnym. Pewnego dnia nie przypilnował krów i bojąc się konsekwencji nie wraca do domu, a wyrusza w świat. Tam przeżywa wesołe i ciekawe przygody. Jest świadkiem kradzieży oraz wstępuje do cyrku, w którym poznaje sztukę kuglarstwa. Z powodu złego traktowania ucieka i trafia do Krakowa. Tam poznaje kronikarza Jana Długosza, który odkrywa rzeźbiarski talent Wawrzusia.

W przedstawieniu wykorzystano zmieniającą się scenografię oraz autorskie utwory zaśpiewane przez bohaterów. Widzowie biorą czynny udział w przedstawieniu. Pomagają złapać złodzieja, a także razem z Wawrzusiem uczą się cyrkowych sztuczek.

Postaci: Wawrzuś Skowronek, ojciec Wawrzusia, Czarny Rafał, cyrkowiec Wiła i Jan Długosz.

W spektaklu bierze udział dwoje aktorów.

Czas trwania: 40 minut.

 

Teatr Blaszany Bębenek to grupa pasjonatów i profesjonalistów, mających wykształcenie oraz doświadczenie niezbędne do prowadzenia imprez dla dzieci. Różnorodny repertuar zawiera m.in. przedstawienia autorskie, spektakle teatralne, animacje, a wszystko okraszone muzyką i śpiewem na żywo. W ich przedstawieniach dzieci mogą brać czynny udział. 

 

Bilety w cenie: 14 zł - bilet normalny oraz 12 zł - bilet ulgowy można nabyć w kasie kina Klaps lub online: https://www.ldk.limanowa.pl/bilet/8661.

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy