bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Kalendarium

Wieczór Oscarowy

Widzowie zobaczą:
  • 15:00 - "I tak cię kocham"
Nominowany w jednej kategorii: 
Najlepszy scenariusz oryginalny (Emily V. Gordon, Kumail Nanjiani)
 
Film opowiada historię mężczyzny z kapitalnym poczuciem humoru i konserwatywną rodziną na głowie (Kumail Nanjiani), który spotkał przypadkiem nowoczesną dziewczynę, która miała dosyć związków (Zoe Kazan). Połączyła ich miłość od pierwszego wejrzenia. Jednak na drodze do szczęścia stanie szereg przeszkód i wyzwań, którym zakochani będą musieli stawić czoła. Gdy wydaje się, że cały świat – na czele z rodziną – sprzysiągł się, by zburzyć ich szczęście, to właśnie w sytuacjach pozornie bez wyjścia życie potrafi pokazać swoje najzabawniejsze oblicze.  
 
  • 17:00 - "Trzy billboardy za Ebbing. Missouri"
Nominowany w siedmiu kategoriach:
Najlepszy film (Graham Broadbent, Martin McDonagh, Peter Czernin)
Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Frances McDormand)
Najlepszy aktor drugoplanowy (Woody Harrelson)
Najlepszy aktor drugoplanowy (Sam Rockwell)
Najlepszy scenariusz oryginalny (Martin McDonagh)
Najlepsza muzyka oryginalna (Carter Burwell)
Najlepszy montaż (John Gregory)

Film rozgrywa się w małym miasteczku na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes (nagrodzona Oscarem Frances McDormand) upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz, skierowany do szanowanego przez lokalną społeczność szefa policji, szeryfa Williama Willoughby’ego (nominowany do Oscara Woody Harrelson). Gdy do akcji wkracza zastępca szeryfa, posterunkowy Dixon (Sam Rockwell) – niezrównoważony, porywczy maminsynek, któremu zarzuca się zamiłowanie do przemocy – starcie między Mildred Hayes a lokalnymi siłami porządkowymi przeradza się w otwartą wojnę.
 
  • 19:00 - "Czas mroku"
Nominowany w sześciu kategoriach: 
Najlepszy film (Anthony McCarten, Douglas Urbanski, Eric Fellner, Lisa Bruce, Tim Bevan)
Najlepszy aktor pierwszoplanowy (Gary Oldman)
Najlepsza charakteryzacja i fryzury
Najlepsza scenografia (Katie Spencer, Sarah Greenwood)
Najlepsze kostiumy (Jacqueline Durran)
Najlepsze zdjęcia (Bruno Delbonnel)

Akcja filmu rozgrywa się w pierwszych dniach II wojny światowej, gdy Francja chyli się ku upadkowi, Wielka Brytania stoi przed widmem rychłego najazdu wojsk niemieckich. Gdy armia nazistów wydaje się niepowstrzymana, a na plażach Dunkierki stacjonują wojska alianckie, przyszłość Europy Wschodniej jest w rękach nowo wybranego premiera Wielkiej Brytanii – Winstona Churchilla (nominowany od Oscara Gary Oldman). Manewrując między politycznymi rywalami, musi dokonać ostatecznej decyzji: negocjować z Hitlerem i ocalić naród brytyjski przed przerażającymi skutkami wojny albo wezwać lud do walki, narażając na niespotykane dotąd niebezpieczeństwo.
 
  • 21:00 - "The Disaster Artist"
Nominowany w jednej  kategorii: 
Najlepszy scenariusz adaptowany (Michael H. Weber, Scott Neustadter)

Film „The Disaster Artist” opowiada prawdziwą, tragikomiczną historię początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu, Tommy’ego Wiseau — artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób. Reżyser James Franco (Kiedy umieram, Dziecię boże) uczynił z niej afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu. Komediodramat The Disaster Artist oparty na bestsellerze Grega Sestero opisującym proces powstawania kultowego „najgorszego filmu na świecie” Tommy’ego The Room to przezabawne i potrzebne przypomnienie, że legendą można zostać z różnych powodów, oraz że nawet nie mając pojęcia o tym, co się robi, można zajść bardzo daleko.
 
 

Bilety w cenie: 12 zł można nabyć w kasie kina Klaps w godzinach pracy kina lub drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.ldk.limanowa.pl.


Spędźmy wspólnie ostatnie godziny przed rozdaniem najsłynniejszych nagród filmowych!


ZAPRASZAMY!


Plakat opracowano o: Plakat plik wektorowy utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy