bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Kalendarium

XX Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej

14 lipca w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej wystąpi zespół muzyki dawnej Scepus Baroque, skupiający wysokiej klasy artystów grających na instrumentach historycznych. Podczas koncertu zatytułowanego „Jubileuszowa kwintesencja baroku” usłyszymy utwory Bacha i Haendla w pełnych energii i świeżości aranżacjach.


Odbywające się od dwudziestu lat Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej są obecnie najważniejszym wydarzeniem promującym muzykę klasyczną w mieście i regionie. Główna idea przyświecająca przedsięwzięciu to prezentowanie miejscowej publiczności wartościowych dzieł literatury organowej i szerokiego spektrum muzyki kameralnej w profesjonalnych wykonaniach.


Elementem obchodów będzie m.in. wydawnictwo jubileuszowe - publikacja upamiętniająca okoliczności powstania Letnich Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej.


Honorowy patronat nad festiwalem sprawuje proboszcz parafii MB Bolesnej w Limanowej ks. prałat dr Wiesław Piotrowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda, a kierownictwo artystyczne spoczywa w rękach prof. Ireneusza Wyrwy, który jak zawsze poprzez słowo wiążące wyjaśni meandry wykonywanych utworów.


W tym roku, Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej uzyskały również dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Na koncerty zapraszamy o godzinie 19:00.


WSTĘP NA WYDARZENIE WOLNY!

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy