yt
ofpt
ofpt
bip
Nasze aktualności

Nasze aktualności

42. Limanowska Słaza - kolejność prezentacji

42. Limanowska Słaza - kolejność prezentacji
Mamy przyjemność przedstawić kolejność wystąpień podczas 42. Festiwalu Folklorystycznego „Limanowska Słaza”. Na widzów czekać będzie 100 prezentacji w kategoriach: Zespół Regionalny, Instrumentalista, Śpiewak, Gawędziarz, Grupa Śpiewacza, Grupa Regionalna, Muzyka Ludowa, Mistrz i Uczeń.

W tegorocznej „Limanowskiej Słazie” wystąpi ok. 700 wykonawców z całego regionu Limanowszczyzny i nie tylko. Festiwal rozpocznie się 3 listopada o godz. 14:30 i potrwa do niedzieli, kiedy to o godz. 15:00 poznamy jego zwycięzców. Wszystkie koncerty odbędą się w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury.

WSTĘP NA WYDARZENIE WOLNY!


Poniżej znajduje się kolejność prezentacji:

CZWARTEK, 3 listopada 2016 r. ROZPOCZĘCIE godz. 14:40
1. Bernadetta Łabuz;  śpiew, 11 lat; Mszana Dolna; 14:40
2. Anna Łysek; gawęda, 12 lat; Mszana Dolna; 14:45
3. Marlena Kasprzycka; gawęda, 12 lat; Przyszowa, gm. Łukowica; 14:50
4. Wojciech Tabor; fujarka, 11 lat; Sadek, gm. Jodłownik; 14:55
5. Anna Łysek; śpiew, 12 lat; Mszana Dolna; 15:00
6. Kinga Pasionek; śpiew, 12 lat; Krasne Lasocice, gm. Jodłownik; 15:05
7. PNIOKI; zespół dziecięcy; Sadek-Kostrza, gm. Jodłownik; 15:10
8. Tadeusz Wielgus (poza konkursem); heligonka, dorosła; Nowy Sącz; 15:30
9. Maria Kotara; gawęda, dorosła; Kostrza, gm. Jodłownik; 15:35
10. MALI SŁOPNICZANIE; zespół dziecięcy; Słopnice; 15:40
11. Witold Sewiło; śpiew, 11 lat; Sadek-Kostrza, gm. Jodłownik; 16:00
12. Mariola Lorek; śpiew, 17 lat; Przyszowa, gm. Łukowica; 16:05
13. DOLINA SŁOMKI; zespół dziecięcy; Stronie, gm. Łukowica; 16:10
OFICJALNE ROZPOCZĘCIE 42. FESTIWALU LIMANOWSKA SŁAZA 16:30
14. Maria Franczak; śpiew, dorosły; Stara Wieś, gm. Limanowa; 17:00
15. Mszanicanki; grupa śpiewacza, dorosła; Mszana Dolna; 17:05
16. Maria Markiewicz; gawęda, dorosła; Porąbka, gm. Dobra; 17:10
17. Krystyna Wilczyńska; gawęda, dorosła; Łukowica; 17:15
18. Barbara Stożek; piszczałka, dorosła; Mszana Dolna; 17:20
19. Maria Franczak; gawęda, dorosła; Stara Wieś, gm. Limanowa; 17:25
20. Barbara Stożek; śpiew, dorosły; Mszana Dolna; 17:30;
21. Anna Kroczek; śpiew, 10 lat; Przyszowa, gm. Łukowica; 17:35
22. Mali Szczyrzycanie; muzyka młodzieżowa; Pogorzany, gm. Jodłownik; 17:40
23. OLSZOWIANIE; zespół dzieci/młodzież; Olszówka, gm. Mszana Dolna; 17:50
24. Piotr Cuper; skrzypce, 16 lat; Szczyrzyc, gm. Jodłownik; 18:10
25. Zofia Pazdan; skrzypce, 15 lat; Janowice, gm. Jodłownik; 18:15
26. Magdalena Dudek; śpiew, dorosły; Makowica, gm. Limanowa; 18:20
27. SZCZYRZYCANIE; zespół młodzieżowy; Szczyrzyc, gm. Jodłownik; 18:25
PRZERWA 19:00 - 20:00
28. Józef Tokarczyk; heligonka, dorosła; Mordarka, gm. Limanowa; 20:00
29. Szczyrzycanie; muzyka dorosła; Szczyrzyc, gm. Jodłownik; 20:05
30. Justyna Kraus; śpiew, 16 lat; Olszówka, gm. Mszana Dolna; 20:15
31. KGW Olszówka; grupa śpiewacza, dorosła; Olszówka, gm. Mszana Dolna; 20:20
32. Adrian Kościelniak; gawęda, dorosła; Olszówka, gm. Mszana Dolna; 20:25
33. Spod Kicek; grupa śpiewacza, młodzież; Mordarka, gm. Limanowa; 20:30
34. Olszowianki; grupa śpiewacza, młodzież; Olszówka, gm. Mszana Dolna; 20:35
35. Muzyka z Wilkowiska; muzyka dorosła; Wilkowisko, gm. Jodłownik; 20:40
36. Bogusław Nawara; śpiew, dorosły; Olszówka, gm. Mszana Dolna; 20:50
37. Olszowianie; muzyka młodzieżowa; Olszówka, gm. Mszana Dolna; 20:55
38. Wilkowicanie; grupa śpiewacza, dorosła; Wilkowisko, gm. Jodłownik; 21:05
Zakończenie pierwszego dnia festiwalu 21:10
OMÓWIENIA godz. 21:10, sala kameralna


PIĄTEK, 4 listopada 2016 r. ROZPOCZĘCIE godz. 15:00
1. Stanisława Oleksy; śpiew, dorosły; Męcina, gm. Limanowa; 15:00
2. Zofia Michałek; gawęda, dorosła; Dobra; 15:05
3. Karol Morajko; akordeon guzikowy, 11 lat; Przenosza, gm. Dobra; 15:10
4. Urszula Woźniak; śpiew, 13 lat; Męcina, gm. Limanowa; 15:15
5. Joanna Potaczek; śpiew, 11 lat; Łostówka, gm. Mszana Dolna; 15:20
6. Jakub Jasiński; śpiew, 13 lat; Męcina, gm. Limanowa; 15:25
7. Patrycja Dudzik; skrzypce, 12 lat; Łostówka, gm. Mszana Dolna; 15:30
8. Dominika Rosiek; gawęda, 14 lat; Męcina, gm. Limanowa; 15:35
9. Małe Łostowianki; grupa śpiewacza, dziecięca; Łostówka, gm. Mszana Dolna; 15:40
10. Limanowianie; muzyka młodzieżowa; Limanowa; 15:45
11. Mali Męcinianie; grupa śpiewacza, młodzież; Męcina, gm. Limanowa; 15:55
12. Limanowianie; grupa śpiewacza, młodzież; Limanowa; 16:00
13. Bronisław Kaczor i Marcin Kaczor, Konrad Kowalczyk; mistrz i uczeń; Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź; 16:05
14. Iwona Cichoń; skrzypce, dorosła; Łukowica; 16:15
15. Anna Kaciczak-Domagała; śpiew, dorosła; Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź; 16:20
16. Katarzyna Jędrzejek; skrzypce, 12 lat; Młynne, gm. Limanowa; 16:25
17. Bronisław Kaczor; skrzypce, dorosły; Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź; 16:30
18. Anna Gajewska; śpiew, dorosła; Mszana Dolna; 16:35
PRZERWA 16:40 - 17:50
OMÓWIENIA Sala kameralna 17:00 - 17:50

19. Kijom Worci; grupa regionalna; Pisarzowa, gm. Limanowa; 17:50
20. Gorce; grupa śpiewacza, dorosła; Kamienica; 18:10
21. Kijom Worci; grupa śpiewacza, dorosła; Pisarzowa, gm. Limanowa; 18:15
22. GORCE; zespół dorosły; Kamienica; 18:20
23. Dolina Słomki; muzyka dorosła; Stronie, gm. Łukowica; 18:50
24. JURKOWIANIE; zespół dorosły; Jurków, gm. Dobra; 19:00
25. Ze Stronia; grupa śpiewacza; Stronie, gm. Łukowica; 19:30
26. Muzyka Jakuba Rusieckiego; muzyka dorosła; gm. Niedźwiedź; 19:35
PRZERWA 19:45 - 20:15 
27. Dominik Matras; skrzypce, dorosły; Słopnice; 20:15
29. PRZYSZOWIANIE; zespół dorosły; Przyszowa, gm. Łukowica; 20:20
30. Słopnicki Zbyrcok; grupa śpiewacza; Słopnice; 20:50
31. Andrzej Ciężadlik; gawęda, dorosła; Mszana Dolna; 20:55
32. WILKOWICANIE; zespół dorosły; Wilkowisko, gm. Jodłownik; 21:00
33. Słopnicki Zbyrcok; muzyka dorosła; Słopnice; 21:30
34. Kapela Kasinianie-Zagórzanie; muzyka dorosła; Kasina Wielka, gm. Mszana Dolna; 21:40
35. ŚWARNI ŁOJCE; zespół dorosły; Sadek-Kostrza, gm. Jodłownik; 21:50
36. Kasinianie-Zagórzanie; grupa śpiewacza, dorosła; Mszana Dolna; 22:20
37. Limanowianie; muzyka dorosła; Limanowa; 22:25
38. SŁOPNICKI ZBYRCOK; zespół dorosły; Słopnice; 22:35
Zakończenie drugiego dnia festiwalu 23:05

SOBOTA, 7 listopada 2015 r. ROZPOCZĘCIE godz. 15:00
1. Rafał Kapera; mistrz i uczeń; Krasne Lasocice, gm. Jodłownik; 15:05
2. Karol Adamczyk; skrzypce, 17 lat; Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź; 15:10
3. MALI WILKOWICANIE; zespół dziecięcy; Wilkowisko, gm. Jodłownik; 15:15
4. Hubert Adamczyk; skrzypce, 11 lat; Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź; 15:35
5. Paweł Smaciarz; skrzypce, 12 lat; Niedźwiedź; 15:40
6. Karolina Podgórni; gawęda, 12 lat; Kamienica; 15:45
7. Smycki; muzyka dziecięca; Kamienica; 15:50
8. Kacper Dudzik; fujarka, okaryna, 12 lat; Kamienica; 16:00
9. Monika Cepielik; gawęda, 14 lat; Zasadne, gm. Kamienica; 16:05
10. Patryk Grzędziak; gawęda, dorosły; Mszana Górna, gm. Mszana Dolna; 16:10
11. Grupa śpiewacza z Przyszowej; grupa śpiewacza dorosła; Przyszowa, gm. Łukowica; 16:15
12. KGW Laskowa; grupa regionalna; Laskowa; 16:20
PRZERWA 16:40 - 17:30
13. Agata Boruta; gawęda, 11 lat; Słopnice; 17:30
14. Paulina Wąsowicz i Aleksandra Śliwa; mistrz i uczeń; Słopnice; 17:35
15. DOLINA MSZANKI; zespół dorosły; Mszana Górna, gm. Mszana Dolna; 17:40
16. Marian Janik; gawęda, dorosły; Słopnice; 18:10
17. Dolina Mszanki; muzyka, młodzież; Mszana Górna, gm. Mszana Dolna; 18:15
18. Kapela z Krasnych Lasocic; muzyka młodzieżowa; Krasne Lasocice, gm. Jodłownik; 18:25
19. KGW Makowica; grupa śpiewacza, dorosła; Makowica, gm. Limanowa; 18:35
20. Krzysztof Tobiasz; skrzypce, dorosły; Mszana Górna, gm. Mszana Dolna; 18:40
21. Mieczysław Biel i Tomasz Kucharczyk; mistrz i uczeń; Janowice/Słupia, gm. Jodłownik; 18:45
22. Paweł Juszczak; śpiew, dorosły; Makowica, gm. Limanowa; 18:50
23. SŁOPNICZANIE; zespół dorosły; Słopnice; 18:55
24. Stanisław Ptaszek; gawęda dorosła; Pasierbiec, gm. Limanowa; 19:25
20:00 Występ Zespołu Regionalnego GROJCOWIANIE

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”. Festiwal uzyskał również patronat Jacka Krupy Marszałka Województwa Małopolskiego, a wspierają go niezmiennie wójtowie gmin powiatu limanowskiego.

ZAPRASZAMY!
Czytań: 2188prDodano: 23:44, 28.10.2016r.

O Limanowskim Domu Kultury