yt
ofpt
ofpt
bip
Nasze aktualności

Nasze aktualności

42. Limanowska Słaza - przed nami drugi dzień festiwalu

42. Limanowska Słaza - przed nami drugi dzień festiwalu
Za nami pierwszy dzień 42. Festiwalu Folklorystycznego „Limanowska Słaza”. W czwartkowe popołudniowe na scenie Limanowskiego Domu Kultury wystąpiło ponad 270 artystów z całego powiatu limanowskiego. Zapraszamy na drugi dzień festiwalu, który rozpocznie się już o godz. 15:00.
 
Galeria zdjęć z czwartkowych koncertów znajduje się TUTAJ.
 
Dzisiejsze koncerty będzie można obejrzeć także za pośrednictwem transmisji online, która będzie dostępna na stronie LDK i portalu limanowa.in.
 
Zapraszamy!


PIĄTEK, 4 listopada 2016 r. ROZPOCZĘCIE godz. 15:00
1. Stanisława Oleksy; śpiew, dorosły; Męcina, gm. Limanowa; 15:00
2. Zofia Michałek; gawęda, dorosła; Dobra; 15:05
3. Karol Morajko; akordeon guzikowy, 11 lat; Przenosza, gm. Dobra; 15:10
4. Urszula Woźniak; śpiew, 13 lat; Męcina, gm. Limanowa; 15:15
5. Joanna Potaczek; śpiew, 11 lat; Łostówka, gm. Mszana Dolna; 15:20
6. Jakub Jasiński; śpiew, 13 lat; Męcina, gm. Limanowa; 15:25
7. Patrycja Dudzik; skrzypce, 12 lat; Łostówka, gm. Mszana Dolna; 15:30
8. Dominika Rosiek; gawęda, 14 lat; Męcina, gm. Limanowa; 15:35
9. Małe Łostowianki; grupa śpiewacza, dziecięca; Łostówka, gm. Mszana Dolna; 15:40
10. Limanowianie; muzyka młodzieżowa; Limanowa; 15:45
11. Mali Męcinianie; grupa śpiewacza, młodzież; Męcina, gm. Limanowa; 15:55
12. Limanowianie; grupa śpiewacza, młodzież; Limanowa; 16:00
13. Bronisław Kaczor i Marcin Kaczor, Konrad Kowalczyk; mistrz i uczeń; Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź; 16:05
14. Iwona Cichoń; skrzypce, dorosła; Łukowica; 16:15
15. Anna Kaciczak-Domagała; śpiew, dorosła; Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź; 16:20
16. Katarzyna Jędrzejek; skrzypce, 12 lat; Młynne, gm. Limanowa; 16:25
17. Bronisław Kaczor; skrzypce, dorosły; Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź; 16:30
18. Anna Gajewska; śpiew, dorosła; Mszana Dolna; 16:35
PRZERWA 16:40 - 18:00
OMÓWIENIA Sala kameralna 17:00 - 18:00

19. Gorce; grupa śpiewacza, dorosła; Kamienica; 18:00
20. Kijom Worci; grupa regionalna; Pisarzowa, gm. Limanowa; 18:05
21. GORCE; zespół dorosły; Kamienica; 18:25
22. Kijom Worci; grupa śpiewacza, dorosła; Pisarzowa, gm. Limanowa; 18:55
23. JURKOWIANIE; zespół dorosły; Jurków, gm. Dobra; 19:00
24. Ze Stronia; grupa śpiewacza; Stronie, gm. Łukowica; 19:30
25. Muzyka Jakuba Rusieckiego; muzyka dorosła; gm. Niedźwiedź; 19:35
PRZERWA 19:45 - 20:15 
26. PRZYSZOWIANIE; zespół dorosły; Przyszowa, gm. Łukowica; 20:15
27. Słopnicki Zbyrcok; grupa śpiewacza; Słopnice; 20:45
28. WILKOWICANIE; zespół dorosły; Wilkowisko, gm. Jodłownik; 20:50
29. Słopnicki Zbyrcok; muzyka dorosła; Słopnice; 21:20
30. ŚWARNI ŁOJCE; zespół dorosły; Sadek-Kostrza, gm. Jodłownik; 21:30
31. Limanowianie; muzyka dorosła; Limanowa; 22:00
32. SŁOPNICKI ZBYRCOK; zespół dorosły; Słopnice; 22:10
Zakończenie drugiego dnia festiwalu 22:40

SOBOTA, 5 listopada 2016 r. ROZPOCZĘCIE godz. 15:00
1. Rafał Kapera; mistrz i uczeń; Krasne Lasocice, gm. Jodłownik; 15:00
2. Karol Adamczyk; skrzypce, 17 lat; Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź; 15:05
3. MALI WILKOWICANIE; zespół dziecięcy; Wilkowisko, gm. Jodłownik; 15:10
4. Hubert Adamczyk; skrzypce, 11 lat; Poręba Wielka, gm. Niedźwiedź; 15:30
5. Paweł Smaciarz; skrzypce, 12 lat; Niedźwiedź; 15:35
6. Karolina Podgórni; gawęda, 12 lat; Kamienica; 15:40
7. Smycki; muzyka dziecięca; Kamienica; 15:45
8. Kacper Dudzik; fujarka, okaryna, 12 lat; Kamienica; 15:55
9. Andrzej Ciężadlik; gawęda, dorosła; Mszana Dolna; 16:00
10. Monika Cepielik; gawęda, 14 lat; Zasadne, gm. Kamienica; 16:05
11. Kasinianie-Zagórzanie; grupa śpiewacza, dorosła; Mszana Dolna; 16:10
12. Patryk Grzędziak; gawęda, dorosły; Mszana Górna, gm. Mszana Dolna; 16:15
13. Kapela Kasinianie-Zagórzanie; muzyka dorosła; Mszana Dolna; 16:20
14. Grupa śpiewacza z Przyszowej; grupa śpiewacza dorosła; Przyszowa, gm. Łukowica; 16:30
15. KGW Laskowa; grupa regionalna; Laskowa; 16:35
PRZERWA 17:00 - 17:30
13. Aleksandra Boruta; gawęda, 11 lat; Słopnice; 17:30
14. Paulina Wąsowicz i Aleksandra Śliwa; mistrz i uczeń; Słopnice; 17:35
15. DOLINA MSZANKI; zespół dorosły; Mszana Górna, gm. Mszana Dolna; 17:40
16. Marian Janik; gawęda, dorosły; Słopnice; 18:10
17. Dolina Mszanki; muzyka, młodzież; Mszana Górna, gm. Mszana Dolna; 18:15
18. Kapela z Krasnych Lasocic; muzyka młodzieżowa; Krasne Lasocice, gm. Jodłownik; 18:25
19. Krzysztof Tobiasz; skrzypce, dorosły; Mszana Górna, gm. Mszana Dolna; 18:35
20. Mieczysław Biel i Tomasz Kucharczyk; mistrz i uczeń; Janowice/Słupia, gm. Jodłownik; 18:40
21. Paweł Juszczak; śpiew, dorosły; Makowica, gm. Limanowa; 18:45
22. SŁOPNICZANIE; zespół dorosły; Słopnice; 18:50
23. Stanisław Ptaszek; gawęda dorosła; Pasierbiec, gm. Limanowa; 19:20
20:00 Występ Zespołu Regionalnego GROJCOWIANIE

NIEDZIELA, 6 listopada 2016 r.
10:00 - 12:00 - OMÓWIENIA PROGRAMÓW V, VI I VII KONCERTU KONKURSOWEGO
15:00 - ZAKOŃCZENIE 42. FESTIWALU FOLKLORYSTYCZNEGO LIMANOWSKA SŁAZA
              ogłoszenie wyników i wręcznie nagród
              KONCERT FINAŁOWY W WYKONANIU ZESPOŁÓW REGIONALNYCH „SPOD KICEK” I „SZCZYRZYCANIE”


WSTĘP NA WYDARZENIE WOLNY!

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”. Festiwal uzyskał również patronat Jacka Krupy Marszałka Województwa Małopolskiego, a wspierają go niezmiennie wójtowie gmin powiatu limanowskiego.

ZAPRASZAMY!
Czytań: 1253prDodano: 11:32, 04.11.2016r.

O Limanowskim Domu Kultury