yt
ofpt
ofpt
bip
Nasze aktualności

Nasze aktualności

Dźwięki dzieł Mozarta, Vivaldiego i Moniuszki rozbrzmiały w Bazylice.

Dźwięki dzieł Mozarta, Vivaldiego i Moniuszki rozbrzmiały w Bazylice.

Poznański Kwintet Akordeonowy prowadzący swą działalność artystyczną od ponad trzydziestu lat zachwycił limanowską publiczność wirtuozerią i doborem repertuaru podczas ostatniego z trzech tegorocznych XX Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej.

W ubiegły piątek 25 września mieliśmy przyjemość gościć w Limanowej Poznanski Kwintet Akordeonowy w składzie Jerzy Siemak, Jarosław Buczkowski, Waldemar Marek Książczyk, Karol Jankowski, Roman Rydz.

Repertuar, który artyści przygotowali na ten sierpniowy wieczór obejmował dzieła takich mistrzów jak Wolfgang Amadeusz Mozart, Leon Boëllmann, Tomaso Albinoni, Henri Mulet, Antonio Vivaldi, Stanisław Moniuszko, Petr Eben, Astor Piazzolla, Wiktor Gridin oraz Charles-Marie Widor.

Ponad godzinny pokaz wirtuozerii muzyków zakończył się kilkoma bisami i niekończącymi się brawami limanowskiej publiczności, która po występie miała okazję również porozmawiać z artystami w sympatycznej atmosferze nie szczędząc im komplementów.

Mamy nadzieję, że dobór tegorocznego repertuaru minionych, jubileuszowych XX Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej zostanie w Państwa pamięci i zachęci do udziału w kolejnych koncertach za rok.

Honorowy patronat nad festiwalem sprawował proboszcz parafii MB Bolesnej w Limanowej ks. prałat dr Wiesław Piotrowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda.

Kierownictwo artystyczne podobnie jak w poprzednich latach spoczywało w rękach prof. Ireneusza Wyrwy, który jak zawsze poprzez słowo wiążące wprowadzał nas podczas koncertów w świat muzyki.

Od dwudziestu lat wydarzenie organizuje Limanowski Dom Kultury.

W tym roku, Letnie Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej uzyskały również dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Sponsorami wydarzenia byli Bank Spółdzielczy w Limanowej oraz Restauracja "Siwy Brzeg".

Galeria zdjęć z koncertu znajduje się pod linkiem
https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/227/xx-letnie-koncerty-muzyki-organowej-i-kameralnej---25082017

Czytań: 185prDodano: 09:18, 28.08.2017r.

O Limanowskim Domu Kultury