yt
ofpt
ofpt
bip
Nasze aktualności

Nasze aktualności

Zakup profesjonalnego instrumentu sfinalizowany

Fortepian koncertowy już w Limanowskim Domu Kultury
 
Wybierany przez pianistów fortepian koncertowy YAMAHA CS II został już dostarczony,  nastrojony i odebrany w siedzibie Limanowskiego Domu Kultury. Instrument wyprodukowany w Japonii jest unikalnym i niepowtarzalnym rękodziełem. Charakteryzuje się niezwykłymi, wyróżniającymi cechami brzmienia, w wielu aspektach nieporównywalnymi z innymi instrumentami. Jakość brzmienia, sprawność mechanizmu oraz staranność wykonania sprawia, że będzie służył artystom i jednostce przez wiele wiele lat. Zakupiony fortepian zastąpi dotąd używany, wysłużony instrument model Forster pochodzący jak się okazało nie z 1985 a 1912 roku – model, który ze względu na nie dostosowanie do wymogów sali widowiskowej,  znacznie obniżał poziom artystyczny prezentowanych utworów.
 
Mamy nadzieję że zakup wysokiej klasy fortepianu dostosowanego do akustyki i wielkości sali przyczyni się do podniesienia standardu dotychczas prowadzonych działań edukacyjnych, artystycznych i kulturalnych. Niewątpliwie będzie również inspiracją do wdrażania nowych działań pobudzających potencjał kulturalny i artystyczny społeczność lokalnej.
 
Na tak kosztowne zakupy instrumentów placówka pozwolić sobie może rzadko. Tym razem było to możliwe dzięki środkom finansowym pozyskanym od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w priorytecie: Infrastruktura  domów kultury 2017 na realizację zadania pn. Zakup wyposażenia na potrzeby edukacji kulturalnej w LDK. Dużym wsparciem była również dotacja celowa przekazana przez Burmistrza oraz Radę Miasta Limanowa.
Czytań: 215prDodano: 13:51, 31.12.2017r.

Galeria zdjęć

O Limanowskim Domu Kultury