yt
ofpt
ofpt
bip
Nasze aktualności

Nasze aktualności

44. Limanowska Słaza - ramowy program

44. Limanowska Słaza - ramowy program
 
 
Największy festiwal folklorystyczny naszego regionu, Limanowska SŁAZA rozpocznie się już za trzy tygodnie. Do 9 listopada artyści z całego powiatu limanowskiego mają czas aby przesłać zgłoszenie udziału w przeglądzie. 
 
Limanowska Słaza to wydarzenie, które od ponad 40. lat kultywuje i chroni od zapomnienia niezwykle bogate dziedzictwo kultury Lachów Limanowskich, Lachów Sądeckich, Lachów Szczyrzyckich, Lachów od Dobrej, Zagórzan i Górali Sądeckich. Tegoroczny, 44. Festiwal, odbędzie się w dniach od 22 do 25 listopada i ponownie zgromadzi setki wykonawców z powiatu limanowskiego, którzy wystąpią podzieleni na następujące kategorie: Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi oraz Mistrz i Uczeń. Wszystkie występy konkursowe poddane zostaną ocenie komisji jurorów, w skład której wchodzić będą autorytety w dziedzinie etnografii, dialektologii, muzyki i choreografii.


Z uwagi na przebudowę Limanowskiego Domu Kultury w tym roku miejscem realizacji wydarzenia będzie tymczasowa siedziba LDK – budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej przy ul. Reymonta 3.


Jak co roku wydarzeniu będzie towarzyszył Kiermasz rękodzieła, na którym twórcy ludowi zaprezentują swoje prace i dzieła. 
A oto ramowy program wydarzenia (godziny mogą ulec zmianie):

22.11.2018
15:00 - koncert konkursowy
17:00 - oficjalne otwarcie festiwalu
17:30, 20:00 - koncerty konkursowe

23.11.2018 
15:00, 19:00 - koncerty konkursowe

24.11.2018 
15:00, 18:30 - koncerty konkursowe

25.11.2018
15:00 - zakończenie festiwalu
  • ogłoszenie wyników
  • wręczenie nagród
  • koncert finałowy


Regulamin, karty zgłoszeń i lista laureatów z roku ubiegłego do pobrania na stronie: http://www.ldk.limanowa.pl/27/limanowska-slaza


44. Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodoweg .pochodzące z Funduszu Promocji Kultury

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem Limanowskiej SŁAZY jest Limanowski Dom Kultury. Festiwal wspierają Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” oraz wójtowie gmin powiatu limanowskiego.

Patronat Honorowy na wydarzeniem objął Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP Kraków, Radio RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska, portal Limanowa.in, TV28.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!
Czytań: 124prDodano: 15:22, 31.10.2018r.

O Limanowskim Domu Kultury