yt
ofpt
ofpt
bip
Nasze aktualności

Nasze aktualności

44. Limanowska Słaza - ramowy program

44. Limanowska Słaza - ramowy program
Największy festiwal folklorystyczny naszego regionu, Limanowska SŁAZA rozpocznie się już za trzy tygodnie. Do 9 listopada artyści z całego powiatu limanowskiego mają czas aby przesłać zgłoszenie udziału w przeglądzie. 
 
Limanowska Słaza to wydarzenie, które od ponad 40. lat kultywuje i chroni od zapomnienia niezwykle bogate dziedzictwo kultury Lachów Limanowskich, Lachów Sądeckich, Lachów Szczyrzyckich, Lachów od Dobrej, Zagórzan i Górali Sądeckich. Tegoroczny, 44. Festiwal, odbędzie się w dniach od 22 do 25 listopada i ponownie zgromadzi setki wykonawców z powiatu limanowskiego, którzy wystąpią podzieleni na następujące kategorie: Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi oraz Mistrz i Uczeń. Wszystkie występy konkursowe poddane zostaną ocenie komisji jurorów, w skład której wchodzić będą autorytety w dziedzinie etnografii, dialektologii, muzyki i choreografii.


Z uwagi na przebudowę Limanowskiego Domu Kultury w tym roku miejscem realizacji wydarzenia będzie tymczasowa siedziba LDK – budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej przy ul. Reymonta 3.


Jak co roku wydarzeniu będzie towarzyszył Kiermasz rękodzieła, na którym twórcy ludowi zaprezentują swoje prace i dzieła. 
A oto ramowy program wydarzenia (godziny mogą ulec zmianie):

22.11.2018
15:00 - koncert konkursowy
17:00 - oficjalne otwarcie festiwalu
17:30, 20:00 - koncerty konkursowe

23.11.2018 
15:00, 19:00 - koncerty konkursowe

24.11.2018 
15:00, 18:30 - koncerty konkursowe

25.11.2018
15:00 - zakończenie festiwalu
  • ogłoszenie wyników
  • wręczenie nagród
  • koncert finałowy


Regulamin, karty zgłoszeń i lista laureatów z roku ubiegłego do pobrania na stronie: http://www.ldk.limanowa.pl/27/limanowska-slaza


44. Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodoweg .pochodzące z Funduszu Promocji Kultury

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem Limanowskiej SŁAZY jest Limanowski Dom Kultury. Festiwal wspierają Małopolskie Centrum Kultury „Sokół”, Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz wójtowie gmin powiatu limanowskiego.

Patronat Honorowy na wydarzeniem objął Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: TVP Kraków, Radio RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska, portal Limanowa.in, TV28.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!
Czytań: 336prDodano: 15:22, 31.10.2018r.

O Limanowskim Domu Kultury