yt
ofpt
ofpt
bip
Nasze aktualności

Nasze aktualności

Rekolekcje zaklęte w muzyce - koncert muzyki pasyjnej

Rekolekcje zaklęte w muzyce - koncert muzyki pasyjnej
Limanowski Dom Kultury wspólnie z Limanowską Orkiestrą Kameralną zaprosili w ubiegłą niedzielę, 14 kwietnia, do refleksji nad wydarzeniami, które będziemy upamiętniać w najbliższych dniach w okresie Wielkiego Triduum Paschalnego. Najpiękniejsze pieśni i utwory pasyjne zabrzmiały w Kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej.

Ten wyjątkowy koncert, był idealną okazją do refleksji nad tajemnicą śmierci i zmartwychwstania Pańskiego, a co za tym idzie dopełniał rolę rekolekcji wielkopostnych, w myśl słów św. Augustyna: "Kto śpiewa, dwa razy się modli".

W programie koncertu usłyszeliśmy tradycyjne pieśni pasyjne takie jak: "Krzyżu Chrystusa" czy "Ludu, mój ludu" w nowych opracowaniach Sebastiana Szymańskiego, kierownika Limanowskiej Orkiestry Kameralnej, które zabrzmiały po raz pierwszy, jak i inne wielkopostne utwory autora. Wydarzenie wpisywało się w cykl "Koncertów Nowej Muzyki Sakralnej" będących autorskim projektem kompozytora.

Partie solowe utworów wykonała Urszula Palka-Ranosz - sopranistka.

Koncert muzyki pasyjnej był także drugim projektem zorganizowanym we współpracy z Parafią pw. Wszystkich Świętych w Łososinie Górnej. Patronat Honorowy nad wydarzeniem pełnił proboszcz parafii ks. Kazimierz Fąfara. 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z niedzielnego koncertu:
https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/298/koncert-muzyki-pasyjnej

Poniżej linki do wybranych utworów, których wykonanie miało miejsce podczas koncertu:
https://www.youtube.com/watch?v=-pTP7KKeOqA&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=4ArBNjbssak&feature=youtu.be

Więcej na temat wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Limanowski Dom Kultury na www.ldk.limanowa.pl.
Czytań: 217prDodano: 14:51, 15.04.2019r.

O Limanowskim Domu Kultury