yt
ofpt
ofpt
bip
Nasze aktualności

Nasze aktualności

45. Limanowska Słaza coraz bliżej!

45. Limanowska Słaza coraz bliżej!
Zbliża się największy Festiwal Folklorystyczny naszego regionu - „Limanowska Słaza” - który jest stałym elementem na mapie kulturalnej limanowszczyzny. Wydarzenie kultywuje i chroni od zapomnienia niezwykle bogate dziedzictwo kultury Lachów Limanowskich, Lachów Sądeckich, Lachów Szczyrzyckich, Lachów od Dobrej, Zagórzan, Górali Sądeckich.


Tegoroczny, 45. Festiwal odbędzie się w dniach od 28 listopada do 1 grudnia. Z uwagi na przebudowę Limanowskiego Domu Kultury, podobnie jak w ubiegłym roku miejscem realizacji wydarzenia będzie tymczasowa siedziba LDK - budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej przy ul. Reymonta 3.

Mimo innej lokalizacji mamy jednak nadzieję, że wzorem lat ubiegłych festiwal ponownie zgromadzi setki wykonawców z powiatu limanowskiego, którzy wystąpią podzieleni na następujące kategorie: Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi oraz Mistrz i Uczeń. Wszystkie występy konkursowe poddane zostaną ocenie 4 osobowej komisji jurorów, w skład której wchodzić będą autorytety w dziedzinie etnografii, dialektologii, muzyki i choreografii.

Obecnie trwają zgłoszenia do festiwalu. Do 31 października zespoły i artyści ludowi z powiatu limanowskiego mogą się zgłaszać w wyżej wymienionych kategoriach.


Regulamin, karty zgłoszeń i lista laureatów z roku ubiegłego do pobrania na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/162/do-pobrania


45. Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury.

Gospodarzem Festiwalu jest Burmistrz Miasta Limanowa. Organizatorem „Limanowskiej Słazy” jest Limanowski Dom Kultury. Festiwal wspierają Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” oraz wójtowie gmin powiatu limanowskiego.


SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU!
Czytań: 170prDodano: 16:04, 20.09.2019r.

O Limanowskim Domu Kultury